Z. Vaišvila: gėjų eitynės buvo politinis renginys
Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila nusprendė kreiptis į Vyriausybę ir Generalinę prokuratūrą bei reikalauti ištirti Lietuvos gėjų lygos liepos 27 dieną organizuotas seksualinių mažumų eitynes Vilniaus Gedimino prospektu. Signataras taip pat paragino šalies prezidentę bei Vyriausybę užtikrinti, kad būtų gerbiama Lietuvos Konstitucija. Pasak jo, užsienio valstybių diplomai neteisėtai kišasi į mūsų šalies vidaus reikalus.
Z. Vaišvila tvirtina, kad visuomeninė organizacija Lietuvos gėjų lyga apmovė tiek Vilniaus miesto savivaldybę, tiek teismus, vietoj visuomeninio renginio surengę politinį. „Neskelbė, neprašė leidimo politiniam renginiui, jie apgavo visus ir kiekvieną, nuo paprasto piliečio iki prezidentės“, – antradienį pareiškė signataras.
Pasak jo, ši apgavystė leidžia tvirtinti, kad Lietuvos gėjų lyga ne pagal paskirtį panaudojo organizacijai iš Lietuvos biudžeto ir Europos Sąjungos skiriamas lėšas. Dėl to Z. Vaišvila ragina skubiai nutraukti organizacijos, kurį vykdo „neteisėtą politinę veiklą“, finansavimą, išregistruoti ją iš visuomeninių organizacijų sąrašo bei pareikalauti grąžinti jai skirtas lėšas: „Tai neteisėtas paramos panaudojimas ne pagal paskirtį.“
„Teismas leido visuomeninį renginį, vyko politinis renginys. Apgautas teismas, savivaldybė, visa Lietuvos valdžia“, – tvirtina Z. Vaišvila. Pasak jo, tai buvo provokacinio pobūdžio renginys, todėl Lietuvos gėjų lyga dėl savo „melo“ privalo padengti visas policijos išlaidas dėl saugumo užtikrinimo eitynių metu.
Z. Vaišvila, seksualinių mažumų atstovus pavadinęs psichinių sutrikimų turinčiais asmenimis, yra įsitikinęs, kad liepos 27 dieną „akivaizdžiai buvo pažeistos Lietuvos piliečių, turinčių kitokią nuomonę, teises turėti ir laisvai reikšti savo įsitikinimus“. Pasak jo, „žmonių kratymas, raitos policijos naudojimas, Gedimino prospekto atitvėrimas buvo nepagarbos mūsų žmonėms, kitai nuomonei demonstravimas“.
Pasak signataro, policijai savo iš anksto suplanuotais veiksmais, kuriems gavo nurodymams, pademonstravo, kad valdžia bijo žmonių, „visų pirma, prezidentė“.
Kišamasi į Lietuvos reikalus
Z. Vaišvila taip pat negailėjo kritikos visiems eitynėms palaikymą išreiškusiems asmenims, tarp kurių buvo Vilniuje viešėjusi už Europos Sąjungos reikalus atsakinga Švedijos ministrė Birgitta Ohlsson, teigusi, kad eitynės yra gera pirmininkavimo Europos Sąjungai pradžia. Pasak Z. Vaišvilos, toks Švedijos politikės „kišimasis į Lietuvos vidaus reikalus“ yra netoleruotinas, todėl Lietuvos valdžia privalo padaryti atitinkamas išvadas.
Pasak jo, į tokius švedų politikės pareiškimus privaloma reaguoti diplomatinėmis notomis. Z. Vaišvila, pareiškęs, kad užsienio valstybės finansavo „provokacinį“ renginį, prabilo ir apie drastiškas priemones – švedų diplomatų išsiuntimą iš Lietuvos. Pasak jo, Lietuvos valdžios pozicijos nebuvimas šiuo klausimu toliau skatins tolimesnių teisių ir suverenumo ignoravimą.