Pasak P. Skruibio, šiuo metu duotas pažadas, kad prekybos centrai, sporto klubai, lauko kavinės, kino teatrai vėl galės atnaujinti savo veiklą, tačiau didžioji dalis moksleivių ir toliau mokysis nuotoliniu būdu.
„O tuo metu didžioji dalis mokinių, net ir pradinukų „juodose savivaldybėse“, lieka nuotolyje. Ir ne (vien) dėl tėvų pasipriešinimo testavimui, o dėl to, kad institucijos neturi pajėgumų įgyvendinti testavimo programos.
Kiek apie tai diskuodavome ekspertų taryboje, visuomet būdavo ne laikas, visuomet tai vėlesnio laiko klausimas. Paskui buvo viltis, kad situacija pasikeis su testavimu – nepasikeitė. Ką gi, yra deklaruojami prioritetai ir yra realūs prioritetai. Esame viena iš nedaugelio ES šalių, kuriose mokyklos uždarytos tokiu mastu tokiam ilgam laikui“, – rašė jis.
O tuo metu didžioji dalis mokinių, net ir pradinukų „juodose savivaldybėse“, lieka nuotolyje. Ir ne (vien) dėl tėvų...
REKLAMAREKLAMAPosted by Paulius Skruibis on 2021 m. balandžio 14 d., trečiadienis
Vyriausybė: prekybos centrai galės veikti, tačiau ne savaitgaliais
Prieš savaitę atšaukusi planus atidaryti visas parduotuves prekybos centruose, Vyriausybė trečiadienį iš esmės nutarė juos atverti, tačiau jos negalės veikti savaitgaliais.
Visos kitos prekybos centruose dabar veikiančios maisto, optikos parduotuvės, vaistinės veiks kaip ir iki šiol – septynias dienas per savaitę.
Galutinį sprendimą dėl prekybos centrų atvėrimo Vyriausybė turėtų priimti ketvirtadienį.
Pirmiausia būtų atnaujinta parduotuvių, veikiančių dideliuose prekybos centruose ir neturinčių įėjimo iš lauko, veikla, tačiau jos negalės veikti šeštadienį ir sekmadienį. Kiek vėliau galėtų pradėti veikti uždari turgaviečių paviljonai.
Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad dalis atveriamų parduotuvių galės veikti nuo pirmadienio, balandžio 19 dienos, o dalis – nuo gegužės 3 dienos, pradžioje apribojant jų veiklą šeštadienį ir sekmadienį.
„Jei matysime, kad kontrolė tuose dideliuose traukos objektuose užtikrinama tinkamai, žinoma, tą siūlymą persvarstysime eigoje“, – pasitarime kalbėjo ji.
„Idealu būtų atidaryti visą prekybą vienu metu, bet reikia žmonėms ir pasitestuoti, ir pasiruošti, tai dalis atsidarys greičiau, kita dalis, deja, vėliau“, – sakė ekonomikos ir novacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Jos teigimu, Vyriausybė ketvirtadienį dar patikslins tvarką, kas prekybos centruose galės dirbti savaitgaliais.
„Rytoj bus sprendimas ir kas galės veikti savaitgaliais, mums dar vis dėlto reikia pasitarti“, – spaudos konferencijoje sakė ministrė.
Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, prekybininkų veikla būtų atnaujinama palaipsniui.
„Aišku, dėliojant nuosekliai, ne visos veiklos iš karto, bet pasavaičiui būtų leidžiama veikti visoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ar pramogų centruose ir prekybos vietoms, išskyrus esančioms turgavietėse. Vėliau būtų leidžiama veiklą vykdyti įskaitant ir turgavietes ir kitas viešos prekybos vietas“, – Vyriausybės pasitarime kalbėjo ministras.
„Be abejo, kiekvieną sprendinį lydi numatyti ploto ribojimai arba kitokios sąlygos. Kiekvieną sprendinį po to lydėtų operacijų vadovo atitinkami detalesni išaiškinimai ir reikalavimai ir susitarimai kokių sąlygų turime laikytis“, – pridūrė jis.
Be to, pasak A. Dulkio, Susisiekimo ministerija siūlo jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose leisti veikti maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms ir barams, nustatant apsaugos sąlygas.
Jei sprendimas nebus pakeistas, visose atlaisvinamose prekybos vietose vienam lankytojui turės tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus. Jau veikiančiose prekybos vietose šiuo metu galioja 20 kv. metrų ploto reikalavimas, o maisto parduotuvėse – 15 kv. metrų.
Kovo pradžioje Vyriausybė leido dirbti visoms parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko.
I. Šimonytė kovo pradžioje tvirtino, kad prekybos centrų ir kitų veiklų atlaisvinimas yra „savaičių klausimas“, tačiau vėliau šių planų buvo atsisakyta dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos.
Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.