• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi marijampolietis Linas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.), kuris sako nenuvykęs į suplanuotą išvaržos operaciją Kauno klinikose, nes tik atvažiavęs į laikinąją sostinę buvo pasitiktas policijos pareigūnų ir paprašytas važiuoti namo. 

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi marijampolietis Linas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.), kuris sako nenuvykęs į suplanuotą išvaržos operaciją Kauno klinikose, nes tik atvažiavęs į laikinąją sostinę buvo pasitiktas policijos pareigūnų ir paprašytas važiuoti namo. 

REKLAMA

Pasak Lino, jis su savimi neturėjo oficialaus siuntimo atlikti testui, taip pat telefone neturėjo žinutės apie paskirtą tyrimą, mat jį atvykti testui užregistravo operaciją turėjęs atlikti gydytojas, kuris telefonu pasakė, kurią dieną ir valandą vyrui atvykti į klinikas. 

„Operacijos laukiau nuo rugsėjo. Man prasidėjo stiprūs pilvo skausmai, kreipiausi į gydytojus, kurie nustatė, kad reikalinga operacija. Bet tada epidemiologinė situacija blogėjo ir man tik pasakė, kad laukti skambučio, kada bus paskirta operacija. 

Sausį sulaukiau skambučio, kad 14 dieną bus operacija, o 13 dieną turiu atvykti pasidaryti Covid-19 testą. 13 dieną atvykau į Kauną, bet einant į klinikas pareigūnai mane sustabdė ir paklausė, kur einu. Paaiškinau situaciją, bet jie buvo labai kategoriški ir prašė važiuoti namo. 

REKLAMA
REKLAMA

Aš neturėjau jokio siuntimo su savimi, negalėjau jiems įrodyti, kad atvykau medicininių paslaugų, bet aš pasiūliau jiems pasikalbėti su operuojančiu gydytoju, kuris man skambino ir paskyrė operaciją ir Covid-19 tyrimą, bet jie skambinti nesiruošė ir pagrasinę baudomis liepė išvažiuoti iš Kauno. Baudos nenorėjau, tad teko išvažiuoti“, – pasakoja Linas. 

REKLAMA

Marijampolietis stebisi, kodėl pareigūnai nenorėjo paskambinti gydytojui ir įsitikinti jo buvimo Kaune teisėtumui. 

Tiesa, pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės, asmuo galėjo paskambinti į gydymo įstaigą ir patvirtinti pareigūnams, kad asmuo turėjo teisę būti savivaldybėje. Tačiau čia pat priduria, kad visais atvejais gyventojams rekomenduojama su savimi turėti vykimą pagrindžiančius dokumentus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Duomenų bazės, kurioje policijos pareigūnai matytų, ar asmuo savivaldybėje yra dėl medicininių paslaugų, neturime.

Visais atvejais tam, kad kiltų kuo mažiau nesusipratimų, prašome gyventojus turėti vykimą pagrindžiančius dokumentus. Šiuo konkrečiu atveju, jeigu asmuo neturėjo popierinių dokumentų, nesinaudoja išmaniuoju telefonu, jis galėjo patikros poste paskambinti gydymo įstaigos padaliniui, į kurį vyksta, paaiškinti situaciją ir gydymo įstaigos darbuotojo paprašyti patvirtinti pareigūnui telefonu apie būtinybę būti ne savo savivaldybėje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai gyventojai pareigūnams parodo SMS žinutes apie numatytą vizitą į gydymo įstaigą ar SMS žinutę apie registraciją Covid-19 testui“, – atsakyme rašo O. Vaitkevičienė. 

Tačiau Kauno klinikų Chirurgijos klinikos vadovas prof. dr. Algimantas Tamelis sako, kad registruojant pacientus Covid-19 tyrimui prieš operaciją žinutės nėra siunčiamos, mat tokie testai atliekami Kauno klinikų paskirtoje vietoje ir užsakomi tik ligoninės informacinėje sistemoje.

REKLAMA

„Kauno klinikų pacientai į gydytojų specialistų konsultacijas registruojasi telefonu arba internetu. Konsultacijos metu paaiškėjus, kad pacientui dėl sveikatos būklės reikia chirurginės intervencijos, gydytojas numato planinės operacijos datą ir laiką, kartu aptariami kiti pacientui kilę klausimai. Taip pat pacientui įteikiama pažyma, kurioje pakartojama informacija apie paskirtą planinės operacijos datą, taip pat nurodoma, kiek laiko prieš numatytą operaciją pacientas turi atlikti tyrimą dėl COVID-19 infekcijos.

REKLAMA

Jeigu artėjant planuotos operacijos datai pasikeičia aplinkybės - gydytojo darbo grafikas ar pacientas negali atvykti operacijai numatytu laiku - tuomet atsakingi darbuotojai kartu su pacientu telefonu sutaria naują planinės operacijos datą ir laiką.

Tyrimai dėl COVID-19 ligos yra atliekami Kauno klinikų paskirtoje vietoje ir užsakomi tik ligoninės informacinėje sistemoje, todėl SMS žinutės siunčiamos nėra“, – sako prof. dr. Algimantas Tamelis.

Susidūrėte su panašia problema? Papasakokite mums, konfidencialumą garantuojame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų