Organizatorių duomenimis, Bavarijos sostinėje buvo susirinkę apie 320 000 demonstrantų.
Protestuotojai suplūdo į Terezos pievą (Theresienwiese), kur kiekvieną rudenį vyksta visame pasaulyje žinomas alaus festivalis „Oktoberfest“, ir protestavo už „įvairovę, žmogaus orumą, sanglaudą ir demokratiją“.
Dalyviai laikė plakatus, smerkiančius rasizmą ir fašizmą, o taikią demonstraciją taip pat palaikė įvairios pilietinės visuomenės organizacijos – nuo Miuncheno kino festivalio iki bažnytinių bei labdaros organizacijų ir Miuncheno „Bayern“ futbolo klubo.
Bavarijos centro dešiniosios Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) politikai liko nuošalyje, o žemės teisingumo ministras Georgas Eisenreichas sakė, kad tikisi kritikos dėl savo partijos prieglobsčio ir migracijos politikos.
Vokietijoje kilo protestų banga po to, kai konservatyvusis CSU ir krikščionių demokratų aljansas praėjusią savaitę parlamente priėmė neįpareigojančią rezoliuciją dėl migracijos reformos, ir ji sulaukė kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) pritarimo.
Prieštaringai vertinamas balsavimas tapo svarbiu momentu artėjant nacionaliniams rinkimams vasario 23 dieną.
Holokaustą išgyvenęs protestuotojas
Šiaurės vakariniame Lero mieste šeštadienį vykusioje demonstracijoje prieš Vokietijos kraštutinius dešiniuosius dalyvavo Holokaustą išgyvenęs 99 metų Albrechtas Weinbergas.
Jis kiek anksčiau pareiškė, kad protestuodamas prieš kraštutiniu dešiniuosius grąžins savo ordiną „Už nuopelnus“ – aukščiausią Vokietijos apdovanojimą.
„Kad man, sulaukusiam beveik 100 metų, tai vis dar gali nutikti, yra neįtikėtina“, – sakė A. Weinbergas naujienų agentūrai dpa.
Organizatoriai apskaičiavo, kad protesto akcijoje dalyvavo apie 1 800 žmonių, o A. Weinbergas eisenoje dalyvavo sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje.
A. Weinbergas išgyveno Aušvico ir Bergeno-Belzeno koncentracijos stovyklas ir kelis mirties žygius. Dėl nacių kaltės jis neteko didžiosios dalies savo šeimos narių, o 2012 m. kartu su seserimi grįžo iš JAV į Vokietiją.
Šeštadienį visoje Vokietijoje vyksta protestai: policijos duomenimis, Miunchene susirinko 200 000 žmonių, Brėmene – apie 25 000, Hanoveryje – apie 24 000.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!