Protestai ritasi ir per Slovakijos miestus – ten minios žmonių lauk veja su Rusija draugaujančio Roberto Fico vyriausybę.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Partijos „Alternatyva Vokietijai“ lyderę Alice Weidel rėmėjai gausiais plojimais pasitinka Rytų Vokietijos Halės mieste. Likus mažiau nei mėnesiui iki rinkimų – kraštutinių dešiniųjų lyderė kartoja pagrindinį pažadą savo rinkėjams.
„Mane kritikavo už kalbą Ryzoje. Nes pavartojau žodį „re-imigracija“. Tad pakartosiu ir šiandien – mums būtina reimigracija, kad vėl gyventume saugiai“, – teigė „Alternatyva Vokietijai“ lyderė Alice Weidel.
„Alternatyva Vokietijai“ dėl daugybės problemų šalyje kaltina imigrantus. Ir štai netrukus partijos renginio ekranuose atsiranda jos idėjoms pritariančio Elono Musko veidas. Donaldo Trumpo komanda, kaip ir Vokietijos kraštutiniai dešinieji, dėl daugelio problemų kaltina imigrantus.
„Yra gerai džiaugtis Vokietijos kultūra, Vokietijos vertybėmis. Ir neprarasti viso to multikultūralizme, kuris viską išplauna...“, – kalbėjo technologijų milijardierius Elonas Muskas.
Bijo kraštutinių jėgų
Alternatyvos Vokietijai rėmėjai tikisi, kad partija ne tik suvaldys imigrantus, bet ir sumažins antisemitizmą šalyje.
„Esu žydas, izraelietis. Noriu pasakyti, kad po spalio 7-osios skerdynių Izraelio kaimuose aš neleisiu Vokietijoje antisemitinių paradų“, – kalbėjo rėmėjas.
Bet už partijos renginio pastato sienų – protestai. Dalis vokiečių bijo kraštutinių jėgų valdžioje.
Didžiausią prieš AFD nukreiptą protestą vokiečiai surengė Berlyne. Organizatorių skaičiavimu į jį susirinko 100 tūkst. žmonių, policijos vertinimu – apie 60 tūkst.
„Taip, mane gąsdina tai, kas vyksta. Ir rinkiminė kampanija, kuri suka labai smarkiai dešinėn“, – sakė protestuotoja.
O Kelne į protestą prieš AFD susirinko apie 20 tūkst. vokiečių. Vokiečiai sako jaučiantys visuomenėje kylančią neapykantą.
„Esame kritinėje situacijoje: daugėja ksenofobijos, daugėja noro smurtauti, daugėja populizmo. Mūsų visuomenė brutalizuojasi, todėl svarbu parodyti, kad esame už bendrystę“, – kalbėjo protesto dalyvis.
Rinkimai Vokietijoje vyks vasario 23 d. Naujausios apklausos rodo, kad pirmauja opozicijoje esantys konservatoriai su į kanclerio vietą taikančiu didesnę paramą Ukrainai žadančiu Friedrichu Merzu. „Alternatyva Vokietijai“ apklausose remia apie 20 proc. vokiečių, o Olafo Scholzo socialdemokratus – 17 proc.
Protestuoja ir slovakai
O kol vokiečiai protestuoja prieš kraštutines dešiniąsias jėgas – slovakai reiškia nepasitenkinimą leftistų vyriausybės draugyste su Rusija. Bratislavoje į protestą susirinkę apie 60 tūkst. slovakų ragina atsistatydinti į Maskvą važiuojantį premjerą Robertą Fico.
„Viešai spaudžiame vyriausybę, kad ji pakeistų Maskvos kursą ir grįžtų prie mūsų partnerių: ES ir NATO“, – sakė „Taikos Ukrainoje“ iniciatyvos organizatorius Marian Kulich.
Protestuotojai ragina remti Ukrainą ir nepasiduoti Maskvos įtakai.
„Akivaizdžiai matote, kas nutinka, kai į kitą šalį ateina rusų pasaulis. Ypač Ukrainoje“, – teigė protestuotojas.
O premjeras Robertas Fico dėl protestų kaltina ukrainiečius. Ir aiškina, neva akcijas organizuoja tie patys asmenys, kurie 2014 m. Ukrainoje nuvertė Janukovyčių. Dabar neva bando nuversti ir jį.
„Tai yra bandymas suorganizuoti perversmą Slovakijoje“, – sakė Slovakijos premjeras Robert Fico.
Slovakai protestus prieš pro-rusišką Roberto Fico kursą surengė maždaug 20-yje šalies miestų.
Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!