• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant vieno iš sostinės vicemerų - A. Paleckio - pašalinimo iš Lietuvos socialdemokratų partijos, kuri įeina į sostinės tarybos valdančiąją koaliciją, taip pat A. Štaro atsistatydinimo iš vicemero pareigų, sostinės valdžiai niekas iš esmės negresia. Kol kas toliau tęsiasi žodžių mūšis be aiškių pasekmių. Tą iš esmės pripažįsta ir pats A. Štaras, kiti sostinės politikai.

REKLAMA
REKLAMA

Kad nelabai kas sostinės valdžioje gali keistis, pripažįsta ir iš vicemero pareigų pasitraukęs A. Štaras, pabrėžiantis, jog apsisprendimą lėmė ne pasikeitusi frakcijos pozicija, o asmeniniai motyvai ir vertinimai.

REKLAMA

Paklaustas – ar paremtų, ar ne Liberalų sąjūdžio frakcija interpeliaciją Vilniaus merui, o taip pat ar dabartinė liberalų frakcija tampa opozicine, A. Štaras atsakė prieštaringai.

„Mes ir taip tikrai visada buvome opozicinė frakcija, tiesiog parėmėme sostinės vadovų išrinkimą“, - sakė portalui „Balsas.lt“ A. Štaras. Jis teigė pasitraukęs iš pareigų, nes asmeniškai nesąs patenkintas sostinės valdžios veiksmais. Frakcija sprendimus dėl interpeliacijos, anot jo, turinti priimti atskirai. „Ne kartą Kęstučiui Masiuliui (konservatorių frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje vadovui - red. pastaba) sakiau, jog interpeliacija turi turėti teisinį arba politinį turinį. Teisinių argumentų rasti nepavyko, o politinis galėtų būti tik vienas – turi susiformuoti nauja dauguma. Jeigu konservatoriai pajėgūs tai padaryti, tada prašom. Bet panašu, kad taip nėra. Kur tie balsai, kuriuos vis žadėjo surinkti Masiulis? Kai bus, tai bus ir kalba“, - sakė liberalas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, pasak A. Štaro, kliūtis keisti sostinės valdžią yra ir buvusio mero A. Zuoko „vertybinės nuostatos“. Kad būtų galima telkti naują koaliciją ir dalyvauti joje kartu su liberalcentristais, A. Zuokas turįs jas pakeisti. „Nepakanka to, kad jis vietoj savęs atsiunčia derėtis G. Babravičių. Reikia, kad pats pripažintų, jog ankstesnė jo politinė praktika buvo netinkama. Dabar gi jis ir toliau aiškina, kad „Rubikonui“ reikėtų už daug ką pastatyti paminklą. Jei tai – tai gal ir jam asmeniškai reikia paminklo?“, - piktinosi A. Štaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Masiulis: oro drebinimas ir ne daugiau

„Visi tie liberalų demaršai ir A. Štaro  pasitraukimai – nulis, oro drebinimas ir ne daugiau. Paklauskite jo – ar jų frakcija tapo opozicija? Atsakys, kad „visada buvo“. Paklauskite - ar paremtų interpeliaciją sostinės vadovams? Atsakys, kad parems, kai tam bus pakankamai balsų visoje taryboje. Juokinga. Daug laiko su jais derėjomės, bet tai neturi jokios prasmės“, - portalui „Balsas.lt“ sakė konservatorių frakcijos Vilniaus miesto taryboje lyderis K. Masiulis.

REKLAMA

„Argumentas, kodėl negalima versti dabartinės valdžios ir formuoti naują, liberalų frakcijai yra vienintelis – jiems nepriimtinas net ne pats A. Zuokas, o tiesiog liberalcentristai apskritai“, - teigė K. Masiulis.

Gintaras Steponavičius: klausimas bus sprendžiamas artimiausiu metu

Vienas iš Liberalų Sąjūdžio lyderių, Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius portalui „Balsas.lt“ sakė sveikinąs A. Štaro apsisprendimą, kuris, pasak jo, brendęs jau seniai.

REKLAMA

Kartu G. Steponavičius sakė tiesiogiai nelinkęs to sieti su numatoma partijos pirmininko kaita.

Prieš vasario 9 d. Kaune vyksiantį Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio suvažiavimą 12 šios partijos narių, vadovaujančių ar priklausančių partijos skyriams didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, išplatino laišką partiečiams, kuriame ragina partijos vadovu rinkti Seimo narį Eligijų Masiulį. Pastarasis jau yra patvirtinęs, jog tikrai kandidatuos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Steponavičius pastebėjo, jog rinkimai dar neįvyko ir pirmininkas nepasikeitė. “Bus konkurencija, o rezultatus matysime. Savo ruožtu galiu pasakyti, kad poreikio nutraukti paramą liberaldemokratams matymas yra visų gana panašus. Tiesiog, aš, kaip ir E. Masiulis, manau, jog tai gal reiktų padaryti ryžtingiau. Ir anksčiau turėjome kiek kitokią nuomonę dėl to, ar reikėjo paremti R. Pakso partijos valdžią sostinėje, nei kiti kolegos”, - sakė G. Steponavičius.

REKLAMA

Jis tvirtino nežinąs, ar liberalų frakcija Vilniaus miesto taryboje prisidėsianti prie naujos daugumos, tačiau sakė tikįs, jog interpeliaciją merui ji paremsianti.

“Manau, klausimas, ar prisidėti prie interpeliacijos, kuri pati dabar yra formuojama, tačiau dar nepareikšta, bus sprendžiamas artimiausiu metu”, - teigė G. Steponavičius.

REKLAMA

********

Dabartinis meras, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Juozas Imbrasas 2007 m. balandį buvo išrinktas 14 mandatų taryboje turinčių liberaldemokratų, 6 mandatus turinčių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), 4-iais iš 6 socialdemokratų bei 4 Lietuvos liberalų sąjūdžio balsais.

Į Vilniaus miesto tarybą, turinčią 51 vietą, be liberaldemokratų, socialdemokratų ir Lenkų sąjungos, įeina ir dešimt mandatų gavę konservatoriai, 9 liberalcentristai, 4 Liberalų sąjūdžio ir 2 Rusų sąjungos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų