• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniečiai netveria pykčiu. Per karantiną dėl saugumo Vilniaus viešajame transporte buvo nuspręsta laikinai atsisakyti popierinių bilietų. Juos anksčiau buvo galima nusipirkti iš vairuotojo, tačiau dabar ten pasitinka ryški juosta su įspėjimu, kad bilieto nusipirkti negalima.

Vilniečiai netveria pykčiu. Per karantiną dėl saugumo Vilniaus viešajame transporte buvo nuspręsta laikinai atsisakyti popierinių bilietų. Juos anksčiau buvo galima nusipirkti iš vairuotojo, tačiau dabar ten pasitinka ryški juosta su įspėjimu, kad bilieto nusipirkti negalima.

REKLAMA

„Keleivių dėmesiui! Vairuotojai neparduoda vienkartinių popierinių bilietų“, – rašoma viešajame transporte pakabintame pranešime.

Kartu nurodoma, kad bilietus galima įsigyti mobiliosiose programėlėse arba siūloma įsigyti ir pasipildyti Vilniečio kortelę.

Nėra bilietų, tad keliauti darosi sunkiau

Karantinas baigė galioti liepos 1-ąją, tačiau popierinių bilietų viešajame transporte nusipirkti dar nepavyks. Su portalu tv3.lt susisiekusi Saulė (tikras vardas redakcijai žinomas – aut. past.) sako, kad dėl to jai kyla nemenkų sunkumų.

„Esu studentė, todėl galiu naudotis „Trafi“ programėle, bet būna tokių atvejų, kad išsikrauna telefonas. Negali nusipirkti, todėl yra labai nemalonu. Zuikiu važiuoti nesinori, kažkur vėluoji, todėl dažniausiai tenka kviesti taksi, kad tikrai spėčiau“, – tv3.lt pasakoja Saulė.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina pasakoja, kad rajone, kur ji gyvena, nėra jokio kioskelio, kur ji Vilniečio kortelę ar Lietuvos studento pažymėjimą galėtų greitai papildyti. Todėl tenka mokėti nemenkas sumas už pavežėjimo paslaugas, mat taksi kainos šiuo metu yra gerokai šoktelėjusios viršun.

REKLAMA

„Man, kaip studentei, bilietėlis kainuoja 33 centus per programėlę. O už taksi aš sumoku penkis eurus. Tai nėra euro ar dviejų skirtumas, už tokią kainą man išeitų pietūs“, – skaičiuoja Saulė.

Taip pat nemažai iššūkių studentei kyla, kai į sostinę jos aplankyti atvažiuoja jaunesnioji sesuo. Ji, pasak Saulės, vis dar yra moksleivė, nesinaudoja „Trafi“.

„Jai neapsimoka pirkti Vilniečio kortelės dėl kelių dienų. Mes daug kur einame, tačiau nereikia kelių dienų bilieto, kaip yra Vilniečio kortelėje. Man būtų labai patogu popierinis bilietėlis, jai paduočiau, ji turėtų, ir man būtų ramu, ir jai“, – sako Saulė.

REKLAMA
REKLAMA

Skaitytoja sako nesuprantanti, kuo prekyba bilietais kelia pavojų užsikrėsti. Kitur, pavyzdžiui, Kaune, popieriniai bilietai viešajame transporte yra pardavinėjami.

„Man keista, nes bilietėliai yra dalinami vairuotojo. Jis pats pirma juos paliečia, aš jam jo po to negrąžinu. Metaliniai pinigai – visi mes juos bet kokiu atveju naudojame, juk parduotuvėje pasiimi grąžą“, – sako Saulė.

Taip pat Saulė pasakoja pastebėjusi, kad sunkumų dėl popierinių bilietų kyla ir senjorams.

„Pagalvokime, kad pensinio amžiaus žmonės mėgsta įprastus dalykus, nesinaudoja telefonais. Galbūt tie, kurie gyvena Vilniuje ir turi Vilniečio kortelę, bet yra tokių, kurie važiuoja tik į poliklinikas, o šiaip vaikšto aplink savo turimas parduotuves. Jei man riekėtų į polikliniką nustatytu laiku, suplanuoju savo laiką, įlipu į autobusą pirkti bilietėlio, o jo nėra, tai labai griūva visi planai“, – nuomone dalinasi Saulė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skundžiasi ne visi

Panašių skundų matyti ir socialiniuose tinkluose. Vienoje viešojo transporto gerbėjus vienijančioje grupėje matyti įrašas, kuriame naujiena, jog popieriniai bilietai į troleibusus ir autobusus dar negrįš, įvardijama kaip „bloga“.

Komentaruose žmonės sako, kad Vilnius specialiai elgiasi taip, kad žmonėms būtų kuo nepatogiau, mat esą Kaune bilietėliai viešajame transporte yra pardavinėjami.

REKLAMA

Troleibusų fanus vienijančioje grupėje taip matyti įrašas, kuriame skundžiamasi bilietais. Tačiau čia yra ir sprendimą palaikančių komentarų.

„O tai kam reikalingi tie vienkartiniai popieriniai bilietai? Sakyčiau, kaip tik laikas gal jau atsisakyti popieriaus. O be Vilniečio kortelės juk ir apps’ai (programėlės – aut. past.) yra“, – rašo vienas vilnietis.

Siekia apriboti vairuotojų ir keleivių kontaktą

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ tv3.lt informuoja, kad pagal galiojančius naujausius ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus, ir toliau yra rekomenduojama neprekiauti bilietais viešajame transporte.

REKLAMA

„Laikomės šios rekomendacijos ir taip dėl didesnio saugumo siekiame apriboti transporto priemonių vairuotojų fizinį kontaktą su keleiviais“, – tv3.lt komentuoja „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

Keleiviams siūloma rinktis kitus viešojo transporto bilietų įsigijimo būdus. Jų Vilniuje yra keli – galima pirkti bilietus programėlėse „m.Ticket“, „Trafi“, taip pat galima papildyti Vilniečio kortelę savitarnoje adresu www.judu.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniečio kortelę dar galima įsigyti ar pildyti fizinių bilietų platinimo vietų tinkle visame mieste, jų žemėlapį galima rasti čia.

„Skaičiuojame, kad apie 80 proc. viešojo transporto keleivių Vilniuje, kurie iki karantino rinkosi bilietus iš vairuotojo, šiuo metu jau naudojasi kitais bilietais – juos įsigyja mobiliosiose programėlėse arba pildo Vilniečio korteles“, – rašo M. Bielinytė.

„Susisiekimo paslaugos“ teigia, kad elektroninis bilietas Vilniečio kortelėje suteikia daugiau galimybių nei popierinis.

REKLAMA

„Pavyzdžiui, naudojantis elektroniniais bilietais, keleivis bilieto galiojimo metu gali neribotai persėsti iš vienos transporto priemonės į kitą, o pažymėtas popierinis bilietas galioja tik iki paskutinės maršruto stotelės. Vilniečio kortele galima naudotis daug kartų ir bilietus įsigyti iš anksto, nenaudoti bilietai gali būti kortelėje neribotą laiką. Elektroninių bilietų kaina yra mažesnė nei popierinių bilietų ir jau po keleto važiavimų keleiviui Vilniečio kortelės kaina atsiperka“, – komentuoja M. Bielinytė.

REKLAMA

Keleiviai informuojami, kad informaciją, kaip naudotis Viliečio kortele, galima gauti paskambinus telefonu (85) 210 7050 arba kreipiantis el. paštu [email protected].

„Taip pat greitai ir patogiai pakonsultuos „Susisiekimo paslaugos“ klientų aptarnavimo centrų darbuotojai – šie centrai įsikūrę strategiškai patogiose miesto vietose, Vilniaus geležinkelio stotyje ir Gedimino pr.

Be to, apie bilietų įsigijimo būdus, vykstančius pasikeitimus keleivius nuolat informuojame garsiniais pranešimais viešajame transporte, infromacija stotelių švieslentėse ir ekranuose pačiame viešajame transporte, „Susisiekimo paslaugos“ internetinėje svetainėje www.judu.lt ir kituose kanaluose“, – sako M. Bielinytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keleiviams aktuali informacija

Šalyje atšaukus karantiną ir pratęsus ekstremaliąją situaciją, Vilniaus viešajame transporte išlieka tam tikros rekomendacijos.Pagal LR sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus ir miesto taikomas papildomas apsaugos priemones, viešajame transporte sostinėje galioja šios taisyklės:

  • Autobusuose ir troleibusuose dėvėkite veido kaukes ar kitas priemones. Taisyklė galioja visiems vyresniems nei 6 m. amžiaus keleiviams;
  • Dezinfekuokite rankas. Dezinfekcinio skysčio rasite kiekviename sostinės autobuse ir troleibuse;
  • Vežėjai tęs viešojo transporto dezinfekciją ir valymą. Kiekviena transporto priemonė dezinfekuojama ne rečiau nei 2 kartus per dieną;
  • Rekomenduojama neprekiauti bilietais viešajame transporte ir taip apriboti kontaktą su keleiviais, todėl vairuotojai popierinių bilietų neparduoda;
  • Kai transporto priemonėje neprekiaujama bilietais, vairuotojai gali būti be kaukės;
  • Vairuotojų darbo vietas nuo salono atitveriančios juostos transporto priemonėse bus pašalintos, taip suteikiant daugiau erdvės ir vietų keleiviams. 

Pranešama, kad keleivių srautai viešajame transporte nuolat auga. Lyginant vidutinį kelionių skaičių per darbo dieną šį balandį ir birželį, kelionių padaugėjo apie 23 proc.

REKLAMA

Kadangi dauguma įmonių Vilniuje ir toliau bent dalį laiko tęsia nuotolinio ar lankstesnio darbo tvarką, vilniečiai raginami planuoti keliones viešuoju transportu ir pasirinkti mažiau užpildytus maršrutų reisus, kelionių laikus: http://bit.ly/PlanuokiteKelionesMieste.

Populiariausi maršrutai kursuos ilgiau, autobusai toliau veš į „Litexpo“

Miestiečiai ir toliau kviečiami patogiai vykti į vakcinacijos centrą „Litexpo“ 100 ir 200 autobusų maršrutais, kurių tvarkaraščiai derinami su centro darbo valandomis. 

REKLAMA

Specialūs „COVID herojų“ maršrutai 91, 92, 93, 94 medikams ir sveikatos specialistams kursuos iki liepos 5 d. (imtinai). Per pirmąjį ir antrąjį karantiną šiais maršrutais sveikatos specialistai keliavo virš 81 tūkst. kartų. Keičiantis aplinkybėms ir esant poreikiui, šių maršrutų kursavimas vėl bus svarstomas.

Tam, kad vilniečiai galėtų patogiai grįžti namo mieste užsibuvę ilgiau, įmonė „Susisiekimo paslaugos“ reguliariai stebi populiarius viešojo transporto maršrutus, greituosius autobusus, kurių tiek kursavimo laiką, tiek talpą atitinkamai pritaiko. Tai reiškia, kad tie maršrutai, kuriuose keleivių vakare daugiausia tiek pagal ankstesnių metų tendencijas, tiek remiantis būtent šios vasaros situacija, esant poreikiui kursuos ilgiau.

Dėl naktinių autobusų sugrįžimo termino bus sprendžiama stebint srautus bei epidemiologinę situaciją. Šiuo metu matoma, kad nuo ~ 20 val. keleivių sumažėja, taip pat ir savaitgaliais. Palyginimui – keleivių savaitgalių vakarais apie 50 proc. mažiau nei piko valandomis darbo dieną. Įprastai naktiniai maršrutai populiariausi rudenį, atėjus naujiems mokslo metams, taip pat vėlyvesnių renginių mieste metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų