Žinių radijo laidoje „Puikūs pralaimėjimai“ A. Veryga pripažino, kad karantinas jam taip pat yra tam tikras iššūkis.
„Turiu pripažinti, kad karantinas ir man pačiam yra tam tikras iššūkis. Matyt, kaip visada gyvenime supranti, ką praradai tik praradus, išmoksti branginti tuos dalykus. Nors aš ir nebuvau ypatingas keliautojas, bet kai negali judėti, aplankyti tėvų, nuvažiuoti, kur norisi, negali susitikti ir su draugais... Tai yra iššūkis“, – laidos pradžioje kalbėjo A. Veryga.
Pasak jo, kai matai, kad vaikai užsidarę savo kambariuose praleidžia savaičių savaites, tai kelia tam tikrą nerimą. „Ir pačiam tai veikia ir psichiką, ir fizinę būseną. Tikrai jaučiu karantiną savo kailiu, suprantu, kas tai yra. Prieš tai reikėjo didžiuliu tempu dirbti ir visos mintys buvo kitur“.
A. Veryga teigė, kad pirmojo karantino metu nebuvo laiko daug galvoti apie save, nes buvo daug darbo.
„Tai buvo toks mobilizacinis laikotarpis, kai nebuvo laiko galvoti, kas su tavimi darosi ir kas įvyks. Dabar yra laiko apie tai galvoti. Tai nėra lengvas tas laikotarpis, visomis prasmėmis jis nėra lengvas“, – sakė valstiečių narys.
Darbą ministerijoje įvertino 7 balais
A. Veryga savo darbą sveikatos apsaugos ministro poste vertina vidutiniškai ir sako, kad buvo dalykų, kuriuos pavyko padaryti, kaip ir planavo.
„Aš labai esu patenkintas tuo, ką pavyko padaryti, džiaugiuosi, kad daug kur pajudėjome į priekį, ne tik apie alkoholio draudimus kalbu, bet ir bendrai pokyčius visuomenės sveikatoje, psichikos ar asmens sveikatoje.
Yra darbų, kurių nepavyko padaryti ir dažnai apie juos šneku – apie gydymo įstaigų reformą ir apie kitus dalykus, kurių nepavyko padaryti.
Dešimtbalėje sistemoje sau 7 parašyčiau. Manau, kad vidutiniškai pavyko, turint galvoje, kad aš neturėjau absoliučiai jokios politinės patirties. Nuo pat pirmos dienos teko susidurti su ugningu pasipriešinimu ir praktiškai išgyvenau visus ketverius metus ir juokaudavau, kad galėčiau būti adrenalino donoru, bet jo niekam nereikia“, – teigia A. Veryga.
Apie didžiausias klaidas
Buvęs ministras A. Veryga pripažino, kad kai kurių dalykų nepavyko padaryti dėl politinės patirties ir žinojimo stokos. Jis pripažino, kad tų klaidų tikrai buvo.
„Kai viskas praeina ir pamatai, kad kažkur buvo klaida, tai jau po fakto, ją tik vėliau gali konstatuoti, kad ne taip padarei. Aš šiandien galiu pasakyti, kur buvo tos klaidos.
Pavyzdžiui, pagal dabartinį žinojimą tikrai nestabdytume planinių sveikatos paslaugų, tada buvo tikrai labai baisu, tiems patiems medikams, buvo tokių, kurie imdavo nedarbingumą, nes bijojo užsikrėsti ir tiesiog neateidavo į darbą.
Tai davė efektus, kurie yra visiškai nepageidautini – žmonės išsigando ir nustojo eiti pas gydytojus, užleido ligas, dabar turime daug mirčių. Be tik nuo kovido, bet ir nuo kitų (ligų – aut. past.). Tai akivaizdi klaida ir ją gali pamatyti dabar. Tada niekas gerų atsakymų neturėjo“, – teigia A. Veryga.
Pasak A. Verygos, dar viena klaida – tai sprendimas neįvesti judėjimo ribojimų Vėlinių savaitgalio metu.
„Per Velykas judėjimas buvo sustabdytas, per Vėlines – ne. {…} Prisimenate, buvo sakoma, kad nereikia bausti ir kaip botagu viską daužyti, šaudyti iš patrankos į žvirblius, o reikia žmonėms pasakyti, apeliuoti į jų sąmoningumą, pasakyti, kad tai pavojinga ir viskas bus gerai.
Vėlinės buvo akivaizdus bandymas tai padaryti – judėjimas nebuvo stabdomas, bet aktyviai komunikuojama, kad nevažiuokite, jei važiuojate, tai tik į kapines ir nelankykite artimųjų. Ar paklausė? Ne, nepaklausė {...} Faktas, kad nepaklausė ir reikėjo stabdyti“, – teigia A. Veryga.
Buvęs ministras A. Veryga teigė, kad situacija su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) buvo dar viena iš jo klaidų, kai buvo pamatyti sisteminiai trūkumai, bet nepavyko jų išspręsti.
Visą Žinių radijo laidą stebėkite čia: