• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga visai neseniai atleido Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovą S. Čaplinską iš pareigų, motyvuodamas pastarojo pareigų nevykdymų ir pažeidimų. Ministras tikina, kad toks sprendimas jau buvo planuotas anksčiau. Po atleidimo socialinėje ervėje, naujienų portaluose prasidėjo tikra kova tarp A. Verygos ir S. Čaplinsko, kuris atleidimą vadino „politiniu susidorojimu“.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga visai neseniai atleido Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovą S. Čaplinską iš pareigų, motyvuodamas pastarojo pareigų nevykdymų ir pažeidimų. Ministras tikina, kad toks sprendimas jau buvo planuotas anksčiau. Po atleidimo socialinėje ervėje, naujienų portaluose prasidėjo tikra kova tarp A. Verygos ir S. Čaplinsko, kuris atleidimą vadino „politiniu susidorojimu“.

REKLAMA

Trečiadienio vakarą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje A. Veryga dar kartą kirto ULAC vadovui. Ministras tikina, kad tokių pokyčių reikėjo jau seniai, o patys įstaigos darbuotojai dėkojo jam už šį sprendimą.

„"Čaplinskas išrėžė", "pavadino politiniu susidorojimu" ir panašūs išsireiškimai lydi publikacijas apie buvusį Užkrečiamų ligų ir AIDC (ULAC) vadovą S. Čaplinską, kurį atleistas dėl šiurkščių darbo drausmės pažeidimų ir pavestų pareigų nevykdymo.

REKLAMA
REKLAMA

Tad pokyčiai prasideda, kurių, beje, jau labai seniai reikėjo šioje institucijoje!

"Ačiū, kad išdrįsote" - tokius žodžius išgirdau jau ne iš vieno buvusio ir esamo ULAC darbuotojo. Galima bandyti tik įsivaizduoti, kokie buvo ULAC vadovo darbo metodai, kad darbuotojai, užuot kalbėję apie problemas institucijoje, apsispręsdavo ją palikti. O ir palikę tik pašnibždomis drįsta pasidžiaugti pokyčiais institucijoje. Gal žiniasklaidai būtų įdomu pakalbinti šią instituciją palikusius žmones ir pasikalbėti apie 30 metų "nepakeičiamu" laikytą vadovą? O ypač pakalbinti tuos, kurie patys jau anksčiau bandė viešai kalbėti apie įstaigos problemas“, – rašo ministras.

REKLAMA

A. Veryga teigia, kad jo nestebina ir S. Čaplinsko argumentai, kodėl buvo atleistas. Esą, neabejojama, kad versijų bus dar ne viena. Ministras atkreipė dėmesį ir į tai, kad atleisto ULAC vadovo sutuoktinė yra ir struktūrinio padalinio vadovė.

„Tik priminsiu, kad pirmąjį paraginimą pasielgti vyriškai ir pasitraukti iš vadovo pozicijos šiam žmogui išsakiau dar tuomet, kai jis interviu ministerijoje metu jaunų žurnalisčių klausinėjo, kokia poza jos patiria orgazmą. Po mano paraginimo sulaukiau S. Čaplinsko žmonos el. laiško su klausimu "kas valdo ministeriją, aš ar mano mergos"? Šis puikus šeimyninis tandemas niekada nekėlė jokių klausimų. Nors S. Čaplinsko sutuoktinė yra ULAC struktūrinio padalinio vadovė. Vis tik ULAC pavaldumo ryšiai niekada niekam nekėlė klausimų. Kodėl? Galima tik paspėlioti.

REKLAMA
REKLAMA

Turime puikią tradiciją - vos tik sveikatos sistemoje kam nors iš vadovų už pažeidimus pakvimpa asmenine atsakomybe, prasideda "ilga lėtinė liga". Gaila, kad tokiais "pacientais" nenori pasidomėti institucijos, kurios turėtų užtikrinti, kad nedarbingumu nebūtų piktnaudžiaujama. Nepaisant negalavimų, šis "ligonis" visuomet randa laiko interviu ar asmeniniams pasirodymams eteryje“, – tęsia sveikatos apsaugos ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat ryžosi papasakoti ir visą kontekstą, kaip klostėsi jo ir ULAC vadovo santykiai. Pateikiame visą ministro įrašo tekstą.

„Noriu tik papasakoti kontekstą, kuriame klostėsi mano, kaip ministro ir man pavaldžios įstaigos vadovo santykiai.

Reikėtų priminti, kad Vyriausybė buvo priėmusi sprendimus dėl SAM pavaldžių įstaigų pertvarkos, tarp kurių buvo ir ULAC prijungimas prie S. Čaplinsko kritikuojamo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC). Pavedimus ir įgaliojimus šiuos sprendimus įgyvendinti gavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Vyriausybės sprendimai, man, kaip Ministrų kabineto nariui, yra privalomi. Lygiai, kaip ir mano pavedimai pavaldžių įstaigų vadovams. Tuo tarpu S. Čaplinskas ne tik nesirengė vykdyti gautų pavedimų. Priešingai - darė viską, kad sukliudytų Vyriausybės sprendimų įgyvendinimui.

REKLAMA

Labai gerai prisimenu metinius, jo kaip vadovo vertinimo pokalbius ir darbo užduočių planavimą ateinantiems metams. Jam, kaip vadovui buvo suformuluota užduotis padidinti vaikų vakcinacijos apimtis. Tokia užduotis buvo suplanuota matant grįžtančius tymų susirgimus ir mažėjančias vaikų vakcinacijos apimtis. Labai gerai pamenu, kad tokią užduotį tuometinis vadovas S. Čaplinskas pakomentavo kaip tyčiojimąsi iš jo, nes neva tai nuo jo nepriklauso.

REKLAMA

Koronaviruso (COVID-19) infekcijos plitimo laikotarpiu nuolat girdėjome jo "ekspertinius" pasisakymus apie pandemijos valdymą. Jei jau S. Čaplinskas nuvertina NVSC, vadinasi, jo vadovaujama institucija turėjo būti flagmanas, iki pandemijos sudėliojęs visus infekcijų kontrolės procesus. Ar taip buvo? Nepanašu.“

Savo įrašą A. Veryga baigia dar kartą patikindamas, kad atleidimas iš pareigų nėra susijęs su rinkimais. Viskas dėl vadovo darbo drausmė pažeidimų, nevykdomų pavedimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„S. Čaplinsko atleidimas niekaip nesusijęs nei buvusiais, nei su būsimais rinkimais, o tokio sprendimo perkėlimas ateinančiam sveikatos apsaugos ministrui būtų buvęs tiesiog neatsakingas. Šis vadovas ne tik grubiai pažeidė darbo drausmę ir nevykdė pavedimų, ką konstatavo ir sudaryta komisija, bet ir visiškai prarado mano, kaip tiesioginio vadovo, pasitikėjimą.

Visgi, matyt, nereikėtų stebėtis, kad 30 metų ULAC vadovavęs ir visas valdžias gebėjęs įtikinti savo nepakeičiamumu, S. Čaplinskas pamiršo, kad jo vadovaujama institucija nėra jam ir jo sutuoktinei priklausanti uždaroji akcinė bendrovė ir, kad jis nėra jos savininkas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų