Tai, pasak pirkėjų brangstant žvakėms – pigiausia, ir be to teršiama aplinka. Nors prekybos centrai dievagojasi žvakės šiemet tikrai nebrango, o ir pasiūla kur kas didesnė nei pernai. O štai žvakių gamybos žinovai sako, kad pirmiausia reikia kreipti dėmesį ne tiek į kainą, kiek į žvakučių kokybę. Mat galime nusipirkti ir katę maiše.
Daugelis dar tikisi, kad prekybos centrai Vėlinių išvakarėse kainas ims mažinti. Prekybininkai žada – akcijų bus, nors žvakių kainos, kaip dievagojasi jie, šiemet palyginti su pernai jeigu ir pakitusios tai vos vienu kitu centu. Tikrai nepabrangintos astronomiškai. Esą labiau padidėjo tik pats prekių asortimentas.
O ir įpirkti žvakes, kaip sako prekybos centrų atstovai, gali net ir skurdžiau gyvenantys. Nes pigiausia žvakė kai kuriuose parduotuvėse, kainuoja devyniolika, kai kur dvidešimt centų. Prekybininkai šiemet pastebi, kad pirkėjai žvakėmis apsirūpina ne prieš pat Vėlines, bet gerokai anksčiau.
„Susidomėjimas žvakutėmis nuo metų pradžios yra šiek tiek didesnis. Ir nuo metų pradžios užfiksavome, kad parduodame apie trylika procentų daugiau nei praėjusiais metais“, – teigė „Maximos“ atstovė Vilma Drulienė.
Žvakių pirkimo piko tikimasi spalio viduryje. Iš dabar parduodamų pastebima, kad paklausiausios žvakės stikliniuose induose.
„Stiklinių žvakių pardavimai sudaro aštuoniasdešimt penkis procentus. Tai tik penkiolika procentų renkasi plastikinėje pakuotėje. Čia gal susiję su tuo, kad žmonės nori kokybiškensės produkcijos ir tikisi, kad stiklinėje pakuotėje žvakės geriau degs ir ilgiau laikysis“, – tikino „IKI“ atstovė Berta Čaikauskaitė.
Ne ką mažiau populiaru ir žvakių įdėklai. Žmonės skaičiuoja, kad jie – ir pigiau ir ilgiau dega. Iš Žemaitijos į Vilniaus Rokantiškių kapines tetos kapo tvarkyti atvažiavę Remigijus ir Dovilė sako neskaičiuojantys pinigų žvakėms, labiau pasigendantys geresnės žvakių kokybės.
„Nesudegė. O jeigu dar yra stiprus vėjas, užpučia, užgęsina. Jeigu lietus, kartais prisitaško vandens ir galimas atvejis, kad nesudega“, – pasakojo Remigijus.
Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ žvakelių dirbtuvių vadovas pataria, pirkti lietas, o ne presuotas parafino žvakes.
„Jeigu jos nekokybiškai suspaustos, tai tiesiog yra oro tarpas, ir tada greitai sudega žvakė, arba tiesiog knatas perdega, ir vidus išdega, o visa žvakė lieka. O liejamose žvakėse to nėra, jos juk išlietos ir neturi tų oro tarpų. Ir dega ji savaime geriau“, – dirbtuvių vadovas Vladislavas Bortkevič.
Tv3.lt primena, kad Lietuvoje šiuo metu minimali mėnesio alga yra 400 eurų, o minimali pensija vos – 152 eurai.
Tiesa, vidutinė pensija Lietuvoje yra kiek didesnė ir ji siekia 309 eurus.
Vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių Lietuvoje yra 918 eurų.
BNS 2017 m. skelbė, kad tyrimų bendrovės „Baltic Market Insights“ („Baltmi“) duomenimis, vieno apsilankymo parduotuvėje metu lietuviai 2016 m. gruodį išleido vidutiniškai 13,04 euro.
Vieno namų ūkio išlaidos maistui, gėrimams, ne maisto produktams, tabako gaminiams, medicinos prekės, pramogoms ir kurui Lietuvoje buvo 420,14 euro (15 proc. daugiau nei metais anksčiau).
Išsamiau apie tai – TV3 žinių reportaže
Galbūt esate išsaugoję ankstesnių metų kasos kvitus, kai pirkote prekių prieš Vėlines? Pasidalinkite jais su mumis!
Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.
Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.