Miške sutikti medžiotojai žygeiviams pasiūlė uždėti antrankius – taip apie praėjusį savaitgalį surengtą išvyką į Vadų mišką Kaišiadorių rajone internetinėje erdvėje papasakojo vienas iš šios išvykos dalyvių. Jo žodžiais, nors medžioklė dar net nebuvo prasidėjusi, medžiotojai užsipuolė pro juos ėjusius žmones, kad šie čia vaikšto, nesuderinę dėl ekskursijos miške su girininkija ir pan., grasino, kad žygeiviai bus sulaikyti.
„Norisi tikėti, kad toks šių medžiotojų elgesys tėra nemaloni išimtis ir kad tokių konfliktinių situacijų pasitaiko itin retai. Tačiau šaukštas deguto gali ir visą medaus statinę pagadinti. Miškai – visų Lietuvos gyventojų turtas, ir niekas neturi jokių privilegijų šiuo turtu naudotis. Medžioklė nesuteikia teisės uždrausti žmonėms lankytis miške. Norint surengti į jį išvyką, nereikia nei girininko, nei kieno nors kito leidimo. O medžiotojai gali tik prašyti, kad medžioklės metu žmonės nevaikščiotų po mišką. Prašyti, bet ne reikalauti ar net grasinti “, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Miškų įstatymas kiekvienam Lietuvos gyventojui suteikia teisę laisvai lankytis miškuose, išskyrus rezervatų ir specialios paskirties objektų (pasienio zona, kariniai objektai ir kt.) miškus. Žmonės gali juose uogauti, grybauti, riešutauti, rinkti vaisius ir vaistažoles, valstybiniuose miškuose laikyti bites aviliuose.
Medžioklės plotų naudotojų teises ir pareigas nustatantis Medžioklės įstatymas taip pat nesuteikia jokios teisės riboti žmonių lankymąsi miškuose. Ar medžioklė vyksta nepažeidžiant nustatytų reikalavimų, kontroliuoja Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai. Į juos ir reikėtų kreiptis, jeigu kyla įtarimų, kad medžiotojai elgiasi neteisėtai.
Ministro Valentino Mazuronio pavedimu Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas jau pradėjo minėtojo incidento tyrimą. Visuomenė bus informuota apie jo rezultatus.