• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Daugiau nei pusę posėdžių praleidę Europos parlamento nariai gali netekti maždaug po 2000 eurų kas mėnesį ir po pusantro šimto už tas dienas, kai nedalyvavo balsavimuose.

REKLAMA
REKLAMA


Remdamasi nepriklausomais stebėtojais, spauda skelbia, kad dalis Lietuvos europarlamentarų yra praleidę daugiau nei pusę, du kart per savaitę Strasbūre vykstančių posėdžių. Vienu pravaikštų „rekordininkų“ įvardijamas Vytautas Landsbergis, toliau vejasi Rolandas Paksas ir Leonidas Donskis.

REKLAMA


Cituojami politikai save lygina su uoliai paskaitose sėdinčiais arba jas ignoruojančiais studentais, aiškina, kad didžioji Europos parlamento nario darbo dalis vyksta neformaliuose susitikimuose bei nurodo pagal savo supratimą pasirenkantys, kuriuose balsavimuose dalyvauti, kuriuos praleisti.

REKLAMA
REKLAMA


Nepriklausomai nuo to, lanko politikas posėdžius ar ne, jis gauna 2009-aisiais fiksuotą atlyginimą – apie 84 000 eurų per metus. Priedo, jiems priklauso po 300 eurų dienpinigių už kiekvieną posėdžio dieną ir 4200 eurų per mėnesį vadinamosioms bendrosioms išlaidoms.


Jei europarlamentaras per metus praleido daugiau negu pusę posėdžių, jis privalo grąžinti pusę gautų pinigų bendrosioms išlaidoms ir pusę dienpinigių, jei praleido daugiau nei pusę balsavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Pateisinamomis priežastimis nelankyti Europos parlamento posėdžių nurodomos ligos, „rimtos šeimyninės aplinkybės“ ar parlamento skirtos komandiruotės.


Nuo posėdžių lankymo atleidžiamos ir besilaukiančios parlamentarės, kai iki kūdikio gimimo lieka trys mėnesiai. Pateikusios vaiko gimimo liudijimo kopiją, europarlamentarės pusmečiui atleidžiamos nuo oficialių posėdžių ir susitikimų lankymo.


2009-aisiais Lietuva į Europos parlamentą delegavo dvylika narių. Daugiausia jų priklauso Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) blokui, kiek mažiau – Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijai. Liberalų ir demokratų aljansui už Europą bei frakcijai „Laisvės ir demokratijos Europa“ priklauso po du politikus iš Lietuvos, o vienas parlamentarų priklauso Europos konservatorių ir reformistų blokui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų