• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš kelias dienas labai greitai ir neigiamai apskriejo „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio feisbuke paskelbtas įrašas su netaktiškais pasisakymais, neva kviečiančiais gyventojus protestuoti prie Vytauto Landsbergio namų bei kitus pasisakymus. Kur politikui atsiranda riba tarp aštriau išsakytos nuomonės ir jos nutylėjimo, į tai atsakė rašytojas ir apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

Prieš kelias dienas labai greitai ir neigiamai apskriejo „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio feisbuke paskelbtas įrašas su netaktiškais pasisakymais, neva kviečiančiais gyventojus protestuoti prie Vytauto Landsbergio namų bei kitus pasisakymus. Kur politikui atsiranda riba tarp aštriau išsakytos nuomonės ir jos nutylėjimo, į tai atsakė rašytojas ir apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

REKLAMA

Žodžio laisvė ir nuomonės išsakymas yra vieni iš svarbiausių demokratinės šalies bruožų. Politikai, kaip ir bet kokie paprasti žmonės, turi teisę pateikti savo nuomonę tokią, kokia ji yra. Tačiau, kartais tam tikra išreikšta nuomonė didžiajai daliai žmonių gali būti nepriimtina ar net neadekvati.

A. Užkalnis teigė, kad socialinės medijos, feisbukas, politikui gali būti ir gera terpė viešai skleisti savo mintis, ypatingai, jei jos pasiekia rinkėjus.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik kaip kiekvienas dalykas kaip ir kiekviena vieta ji turi tam tikrą specifiką, todėl žmogus tikriausiai vienaip komunikuoja su rinkėjais gyvame susirinkime, kitaip komunikuoja televizijose, laidose ir dar kitaip jis komunikuoja socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

Iš esmės, viskas, kas pasiekia rinkėjus, yra tinkama, tik be abejo tai riekia tai tinkamai panaudot“, – kalbėjo jis.

Politikų nuomonė turi būti tikra

Anot A. Užkalnio, visų pirma, tai, ką nusprendžia pasakyti politikai, turi būti tiesa, visų antra, savo nuomonių nevalia dažnai keisti, ypatingai socialiniuose tinkluose.

„Nuomonė turėtų būti skleidžiama tokia, kokia yra. Mano nuomone, politikas neturėtų pačios nuomonės kaitaliot. Rizika, susijusi su socialiniais tinklais, yra tokia, kad žmonės, kurie turi didelę auditoriją, jie nejaučia, kad jie gali pasiekti tokiu paprastu įrašu labai daug.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, kažkokia ten tetutė iš kaimo galbūt turi 17 draugų ar sekėjų feisbuke. Ir jos feisbukas kompiuteryje ar telefone atrodo lygiai taip pat, kaip to žmogaus feisbukas, kuris turi keliasdešimt tūkstančių sekėjų.

Būtent tame yra rizika, todėl, kad žmogus, kuris nėra viešas asmuo, jis kalba labai nedidelei auditorijai, net jei jis ir nusišnekės ar kažką įžeis, pasekmės nebus didelės“, – dalinosi rašytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikams reikėtų atsargiau atsirinkti, ką jie rašo

Apžvalgininkas atkreipė dėmesį, kad žmonės su didesniu sekėjų ar palaikytojų skaičiumi, turi atidžiau žiūrėti, ką rašo ir ką sako viešai.  

„Tačiau žmogus, kuris turi labai didelę auditoriją, jis turi suvokti, kad tai yra tas pats, kas stovėti prie mikrofono, prieš labai didelę minią, sakykim, Vingio parke, kur yra keliasdešimt tūkstančių žmonių. Jeigu mes gyvai kalbame, prieš mus yra auditorija, suvokiame jos dydį, jos specifiką, galų gale, jos reakcijas ir atgalinį ryšį.

REKLAMA

O feisbuke mes to nesuvokiame, jis mums nepadeda, jis atrodo labai nekaltas: ir mano, ir jūsų, ar kokio nors didelio politiko feisbukas atrodo lygiai taip pat, jam pačiam parašančiam“, – kalbėjo A. Užkalnis.

Kur yra riba, kada politikai negali publikuoti savo nuomonės?

Kaip sakė A. Užkalnis, riba, kada politikai nebeskelbia savo nuomonės, yra tada, kai patiria skaudžius padarinius. Jis įvertino R. Žemaitaičio piktus ir kritikuojančius feisbuko įrašus.

REKLAMA

„Man atrodo, ribą suformuoja, kiekvienu atveju, tik pasekmės, kurios būna konkrečiam politikui už tokius dalykus. Kaip šiuo atveju, pavyzdžiui, mes matome, tai apsunkina koalicijos formavimą. Galbūt, jeigu bus taip, kaip prezidentas žadėjo, tai kainuos „Nemuno aušrai“ ir ministrų postą ir panašiai.

Čia pasekmės tos yra ir kiekviena politikas, manau, turėtų įsivertinti, kokių pasekmių jisai nori, kokių nenori. Kai kurie gali toleruoti pasekmes arba jų nebijoti, nes yra, sakykim, skandalingų arba labai garsių politikų, kurie nesiveržia į šalies valdymą konkrečiai, į Vyriausybę, į ministrų postus. Jie tikriausiai sau nusistato kitas taisykles, nu ir kas, kad jie kažką sunervina ar atkreipia neigiamą dėmesį, jiems niekas gyvenime nesikeičia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, be jokios abejonės, jeigu nori būti Vyriausybėj, jeigu nori galvoti apie ministrų postus, arba galų gale, jeigu nori, kad tave laikytų rimtu politiku, kuris rimtai daro įtaką šalies gyvenimui, tada, be abejo, ribos iš karto nusistato visiškai kitokios“, – pasisakė A. Užkalnis.

Žemaitaičio drastiški pasisakymai

Tv3.lt portalas primena, kad sekmadienį R. Žemaitaitis feisbuke piktinosi naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento rengiama protesto akciją prieš sprendimą į valdančiąją koaliciją  įtraukti „Nemuno aušrą“.

REKLAMA

Dėl šios iniciatyvos jis kaltino konservatorius ir jų partiją įvardijo kaip „Lietuvos Hamas“. Generalinės prokuratūros vertinimu, šie „Nemuno aušros“ lyderio R. Žemaitaičio viešai paskelbti pareiškimai gali turėti nusikalstamos veikos požymių. Todėl Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui buvo pavesta apsispręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Visgi pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis neigė kviečiantis gyventojus protestuoti prie V. Landsbergio namų Žvėryne. Politikas tikino raginantis gyventojus nesirinkti į jokius protestus.

kodėl prokuratūra taip greit sureagavo? Ar dėl to, kad įrašas buvo nukreiptas prieš konservatorius? Susidaro nuomonė, kad prokuratūra gina ne viešąjį interesą, bet konservatorių interesą...
Teisingai-kiekvienas turi teise i savo nuomone.Bet paziurekim kiek kitaip-kodel kokio kito politiko nuomone nesvarbi,gali nusisneket kiek tik nori?Kodel uzsesta butent ant vieno politiko?Visiskai neginu Zemaitaicio,bet tiesiog jau nusibodo,demokratiska salis,bet toks jausmas susidaro,jog pradetas spaudimas issizadeti savo nuomoniu,gyvent pagal kazkieno dudele.
nuo Žemaitaičio! Landsberginei gaujai svarbu sukelti dirbtinį chaosą, kad paslėptų savo juodus darbelius. O prezidentėli, tu geriau ieškok , kur paslėpei savo kompartijos bilietą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų