„Mes nebėkime į priekį ir nenuspręskime už teismą, esame teisinė valstybė. Bet kalbant politiškai, bet aš net neabejoju, kad tokiu atveju Remigijus Žemaitaitis paliks Seimą“, – trečiadienio vakarą laidoje „Info komentarai su Arnu Mazėčiu“ sakė G. Paluckas.
„Koaliciją sudaro partijos. Partija egzistuoja, frakcija egzistuoja, visi gali dirbti toliau“, – pažymėjo jis.
„Nemuno aušra“ į dvi ministerijas yra pateikusi 4 kandidatus
G. Paluckas taip pat tikino, kad į dvi iš trijų „Nemuno aušrai“ pagal koalicinę sutartį priklausančių ministerijų, ši politinė jėga jau yra pateikusi keturis kandidatus, kurių šiai minutei politikas įvardinti nenorėtų. Socialdemokratas taip pat ragino nedaryti prielaidų, kas galėtų norėti sietis prie tokios politinės jėgos.
„Mes tikrai tokių prielaidų nedarykime, kas norėtų ar nenorėtų sietis. Galų gale, „Nemuno aušra“ yra nauja politinė jėga ir jai savo gretose tikrai, matyt, reikia laiko sukaupti viešojo administravimo patirtį turinčių specialistų, todėl žmonių pritraukimas iš šalies su reikiama patirtimi nėra nieko išskirtinio“, – sakė politikas.
„Nenorėčiau įvardinti nei pavardžių, nei skaičių, tačiau į 2 ministerijas jau yra pateikti 4 kandidatai. Šiandien aš juos vertinu per visus filtrus, tame tarpe ir per prezidento nuomonę“, – tikino jis.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.
Vilniaus apygardos teismas trečiadienį toliau nagrinėjo R. Žemaitaičio baudžiamąją bylą dėl neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymo ir viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!