• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus taryba trečiadienį priėmė galutinius sprendimus, kuriais baigtas pasirengimas nacionalinio stadiono koncesininko konkursui. Taryba pritarė pagrindinėms konkurso sąlygoms, etapams.

Vilniaus taryba trečiadienį priėmė galutinius sprendimus, kuriais baigtas pasirengimas nacionalinio stadiono koncesininko konkursui. Taryba pritarė pagrindinėms konkurso sąlygoms, etapams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot mero Remigijaus Šimašiaus, konkursą ketinama skelbti artimiausiu metu, vienu konkursu bus ieškoma konsorciumo, kuris ir statytų stadioną, ir jį valdytų.

REKLAMA

„Sąlygos yra labai aiškios, skaidrios, po visų konsultacijų padarytos, iškeliame ekonominį aspektą pirmoje vietoje, stadiono dydį, operavimo patirtį, netgi dizainą ir priimtinumą miestui“, - žurnalistams sakė R.Šimašius.

Jis tikisi, kad jei pasirengimo ir koncesininko atrankos procedūros vyks sklandžiai, stadiono statybos galės užtrukti apie porą metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, dalyvavo nemažai įmonių konsultacijose, kurios buvo rugpjūčio pradžioje. Susidomėjimas yra, bet daug dėmesio skirsime, kad ir užsienio šalyse paskleistume informaciją, kad iš tikrųjų ateitų kvalifikuoti ar užsienio, ar Lietuvos statytojai ir operatoriai“, - sakė meras.

Savivaldybės konsultanto rengiant šį projektą - „Valiūnas Ellex“ atstovai BNS patvirtino, kad konkursą, suderinus sąlygas su projekto partneriu - Kūno kultūros ir sporto departamentu, planuojama paskelbti per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė BNS anksčiau sakė, kad galimybe tapti daugiafunkcinio komplekso operatoriumi domisi 7 užsienio bendrovės, tarp jų - vokiečių „Siemens“, prancūzų „Vinci Concessions“, lenkų „Budimex“ ir kiti Europos žinomi operatoriai bei koncernai.

REKLAMA

Pagal konsultantų planus, tikimasi, kad koncesininkas bus atrinktas ir sutartis su juo sudaryta kitų metų kovą.

Investicijos ir planai

Kompleksą su mažiausiai 15 tūkst. vietų stadionu ketinama statyti teritorijoje šalia „Akropolio“ Ozo gatvėje Šeškinėje. Konkurso sąlygose numatyta, kad kapitalo investicijos į šį objektą sieks 88,4 mln. eurų.

REKLAMA

Savivaldybės investicijos sieks 2,96 mln. eurų, valstybės lėšos - 36,5 mln., dar 33,5 mln. sieks Europos Sąjungos finansavimas. Dar beveik 21,2 mln. eurų planuojama investuoti į inžinerinių komunikacijų, gatvių, stadiono prieigų sutvarkymą, didžioji dalis - beveik 18 mln. eurų tam numatyta iš ES lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be stadiono, komplekse turėtų įsikurti iki 300 vietų vaikų darželis, 1,6 tūkst. kv. metrų ploto kultūros ugdymo centras ir biblioteka, 1,5 tūkst. kv. metrų ploto sporto muziejus, infrastruktūra neformaliai sporto veiklai, bus sutvarkyta aplinka, viešosios erdvės. Savivaldybė bus atsakinga už vaikų darželio, bibliotekos ir dalies neformaliam ugdymui skirtų patalpų veiklą, departamentas - už sporto muziejų. Už visa kita - patalpų įrengimą, priežiūrą ir naudojimą - atsakys koncesininkas.

REKLAMA

Naujausiose konkurso sąlygose numatyta, kad potencialaus jo dalyvio vidutinė metinė darbų apimtis pastaruosius penkerius metus turėtų siekti ne mažiau nei 36,5 mln. eurų, jis būtų pastatęs ypatingų statinių už 25,8 mln. eurų, turėtų bent vienerių metų patirties valdant sporto ir kultūros objektą su 10 tūkst. sėdimų vietų, būtų suorganizavęs bent 3 tarptautinius renginius per metus, iš jų - bent vieną futbolo ar lengvosios atletikos, o vidutinės metinės tokios veiklos pajamos turėtų siekti bent 2 mln. eurų.

REKLAMA

Konkurso laimėtojas turi būti pajėgus savo lėšomis finansuoti visas statybas, kol po trejų metų kompleksas pradės veikti.

Visam projektui turėtų vadovauti asmuo, anksčiau vadovavęs bent vienam užbaigto UEFA 4 kategorijos ar lygiaverčio ne mažiau 10 tūkst. stacionarių sėdimų vietų sporto statinio projektavimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau svarstyta šalia stadiono 20 ha sklype leisti stadiono koncesininkams statyti komercinius pastatus, tačiau įvertinus teisines kliūtis, tokių planų atsisakyta.

Stadionas šalia Vilniaus „Akropolio" buvo pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų