Vaizdus su įrodymais, kaip šiukšlintojai prie konteinerių tempia čiužinius, spinteles ar unitazus, porą mėnesių fiksavo pilietiški kauniečiai, nusprendę dalyvauti miesto šiukšlių tvarkytojų paskelbtoje akcijoje.
Tie, pagal kurių vaizdus pažeidėjus pavyko nubausti, dabar už tai sulaukė žadėto atlygio – 100 eurų čekių.
Gausiausiai akcijoje dalyvavo vienos Kauno daugiabučių bendrijos nariai, kurie užfiksavo kelis pažeidėjus.
„Keturis, mes po to ėjom, ieškojom, kurie ten žmonės, ėjom pas kaimynus tų namų, rodėm nuotraukas, gal atpažįstat ir žmonės pasakė, kas čia tokie“, – pasakoja bendrijos V. Krėvės 1 pirmininkas Aurimas Adomaitis.
Bendrijos vadovas atvirauja – stengėsi visi kaimynai: „Mūsų bendrija turi kameras, žiūrėjom, padėjo kaimynai, laiptinių komendantai“.
Gyventojai pasakoja, kad teko įdėti daug pastangų, kad kieme nebeliktų dar 2019 m. kasdienybe buvusių sąvartynų. Visgi pavienių šiukšlintojų vis dar pasitaiko.
„Labai nemaloni ta situacija būna, kai ryte atsikeli, eini į darbą, vietoj to, kad matytum gražų vaizdą, tave pasitinka kažkoks paliktas unitazas“, – sako A. Adomaitis.
Akciją žada kartoti
Viešosios tvarkos skyriaus specialistai vardija, kad akcijos metu sulaukė gerokai daugiau pranešimų apie pažeidėjus nei įprastai.
„Akcijos laikotarpiu buvo gauti 33 pranešimai apie galimai padarytus teisės pažeidimus, 13 asmenų buvo taikytos administracinio poveikio priemonės. Per 2024 metus Viešosios tvarkos skyrius gavo 73 pranešimus – 23 taikė administracinio poveikio priemones“, – komentuoja viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Gatulis.
O Kauno šiukšlių tvarkytojai pastebi, kad stambiagabaričių atliekų iš kiemų surenka gerokai mažiau.
„Jeigu išveždavome 14 tonų per savaitę, tai dabar vežame 10. Tai atliekų kiekis pamažėjo. Labai džiaugiamės, kad atlikome ir tokią švietėjišką funkciją“, – teigia „Kauno švaros“ atstovė Kristina Parachomikienė.
Deja, kai kur prie konteinerių vis dar pūpso įvairių baldų, buities rakandų, stiklų ar mašinų dalių kalnai. Jų ypač padaugėja po savaitgalio, šiukšlintojai nesibaimina, kad bus įamžinti vaizdo kamerų, kurios įrengtos netoli konteinerių.
Tad įmonė „Kauno švara“ žada akciją kartoti. O pažeidėjams skirtos baudos siekia nuo 30 iki 140 eurų, jei šiukšlintojas įamžinamas pakartotinai – bauda didėja jau nuo 140 iki 600 eurų. Gali tekti atlyginti ir padarytą žalą ar tokių stambiagabaričių daiktų išvežimo kaštus.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Nenoretu gyvenime daugiau nieko skusti .