• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekso paslaugas Lietuvoje teikiančių žmonių kolektyvas reikalauja didesnės apsaugos, sako, kad sekso darbuotojai jaučiasi nesaugūs. O smurto ar išprievartavimo atveju pagalbos nesikreipia, nes bijo būti nubausti.

Sekso paslaugas Lietuvoje teikiančių žmonių kolektyvas reikalauja didesnės apsaugos, sako, kad sekso darbuotojai jaučiasi nesaugūs. O smurto ar išprievartavimo atveju pagalbos nesikreipia, nes bijo būti nubausti.

REKLAMA

Nors prostitucija Lietuvoje nelegali, tačiau skelbimų ir pasiūlymų internete apstu – nesunkiai rasti gali net vaikai. Policija sako, kad situaciją žino ir taiko savo taktikas, kad problemą spręstų. 

Sekso paslaugas Kristina teikia namuose. Klientai ją susiranda per skelbimą internete. O sąlygos paprastos – paskambini ir susitari: 

„Šiaip darau oralinį ir seksą, kaina 70 pusvalandžiui. Jeigu nori oralinio be gumytės, su baigimu į burnytę, plius 30“, – telefonu pasakoja Kristina. 

Dėl laiko susitarti su Kristina nėra sudėtinga, ji mielai prisiderina prie planų: „Gerai, apsispręsi, tada pranešk. Prieš valandą. Iki.“ 

REKLAMA
REKLAMA

O internete sekso paslaugas teikiančių ir vyrų, ir moterų rasti yra paprasčiau nei paprasta. Gausybė įvairiausių skelbimų ir puslapių. Ir nors Lietuvoje tai yra nelegalu, kiekvienam – laisvai prieinama. 

REKLAMA

„Taip, skelbimų nemažai. Aišku, neatskleisiu policijos taktikos, kaip policija dirba, bet mes tą matom, mes tą žinom ir ties tuo dirbam“, – komentuoja Vilniaus apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Jevgenijus Liepis.

Siūlo dekriminalizuoti prostituciją

Žmogaus teisių tyrėjas, sekso paslaugas teikiančius darbuotojus vienijančio kolektyvo atstovas sako, kad šie žmonės jaučiasi nesaugūs, gyvena baimėje. Primuštos ar išprievartautos prostitutės nesikreipia į policiją ar medikus, nes bijo būti nubaustos.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra sudėtinga kreiptis, jeigu yra kažkokie tai smurto atvejai, nes yra baimė. Ir, iš tikrųjų, policijos sekso paslaugas teikiantys asmenys bijo labiausiai dažniausiai“, – sako „Sex Workers Rights Lietuva“ kolektyvo atstovas Rokas Subačius.

Kolektyvo atstovas sako, kad tokią problemą Lietuvoje padėtų spręsti dekriminalizacija.

„Reikalingas tas dekriminalizavimas, kad sugebėtume atskirti ir kalbėti apie žmones, kurie pasirenka tai veikti, ir kurie yra įtraukiami per prievartą ir yra išnaudojami“, – teigia R. Subačius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvusi Seimo narė, aktyviai pasisakanti už žmogaus teisių gynimą, Morgana Danielė pritaria, kad veiksmų imtis reikia, nes skiriamos baudos problemos nesprendžia, o ją gilina.

„Dar labiau nesaugomas jokių institucijų tas žmogus tampa. Ir tikrai jis neturi kur dėtis, todėl, kad jam tas darbas yra išlikimo klausimas dažniausiai“, – komentuoja M. Danielė.

REKLAMA

Ragina nebausti

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė nepritaria pilnai dekriminalizacijai, tačiau sako, kad sekso paslaugas teikiantys asmenys neturėtų būti baudžiami. 

„Laikas mums mūsų šalyje pradėti atvirai ir nuoširdžiai kalbėti, kas darosi sekso industrijos srityje, kodėl ši industrija klesti“, – teigia VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras“ vadovė Kristina Mišinienė. 

REKLAMA

Pasak jos, ši stigmatizuota tema, apie kurią lietuviai bijo kalbėti, yra gilios problemos atspindys. 

„Jeigu kalbam apie situaciją Lietuvoj, tai turiu pasakyt, kad situacija yra tragiška. Tragiška daugybę metų“, – tikina K. Mišinienė. 

Kristina Mišinienė sako, kad politikai turi imtis veiksmų tam, jog apsaugotų nuo smurto ir išnaudojimo kenčiančius žmones: „Mes negalime kalbėt apie pagalbos teikimą asmenims, kurie yra šiuo metu baudžiami, kurie vengia kreiptis į pagalbos tarnybas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TV3 Žinios kreipėsi į naująjį teisingumo ministrą Rimantą Mockų, ką mano apie prostitucijos legalizavimą. Tačiau anksčiau su prostitutėmis į skandalą įsivėlęs politikas nerado, ką pasakyti visuomenei, pasiūlė kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją.

Į policiją kreiptis bijo

Lietuvoje prostitucija laikoma neteisėta veikla, už kurią gresia administracinė atsakomybė. Pirmą kartą padarius nusižengimą numatyta bauda nuo 90 iki 140 eurų. O už pakartotinį nusižengimą numatyta bauda nuo 140 iki 300 eurų.

REKLAMA

„Bauda vienoda tiek asmeniui, kuris verčiasi prostitucija, tiek tam asmeniui, kuris naudojasi prostitucijos paslaugomis. Praėjusiais metais Vilniaus apskrityje nubausti 33 asmenys už vertimąsi prostitucija. Už pirkimą, naudojimąsi, tai, mano žiniomis, nei vienas nėra nubaustas“, – sako J. Liepis.

Visgi, policija skatina pagalbos kreiptis bet kokiu atveju.

„Jeigu žmogus patiria smurtą, tai tikrai nėra, ko bijot, tegul skambina 112, policija reaguos ir tikrai bus pagrindinis dėmesys žmogaus apsaugai ir pagalbos suteikimui. Jeigu bus nustatytas faktas, kad žmogus verčiasi prostitucija, tai, be abejo, žmogus bus patrauktas atsakomybėn. Bet kas yra svarbiau žmogui, ar jo saugumas, gyvybė, sveikata, ar bauda“, – sako J. Liepis.

Už prostituciją Lietuvoje gresia administracinė atsakomybė. Tačiau, jeigu žmogus išprievartauja arba kitaip sužaloja kitą žmogų, jis gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

gal pradėti nuo to - kur ir kas teikia paslaugas žino visi tik ne policija, lygiai taip pat kur parduodami narkotikai taip pat visi žino tik ne policija.
kur yra nearti dirvonai papildyti gynybos fondą nuopisų babkėm.
Baigimas i burnyte, čiulpimas be kandono. Kokia blt šlykštine ta Kristina. O gi susiras sau koki loxa kuris su ja dar ir laižysis :D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų