Pasak A. Paukščio, nueinanti valdžia ilgą laiką vilkino verslininko prašymus užtikrinti didelės galios elektrą ir sklandžias statybas. Ta pati valdžia anksčiau mojavo su Taivanu bendradarbiaujančios „Teltonikos“ vėliava – besididžiuodama, kad ji pateisina pasirinktos užsienio politikos liniją.
Šampano burbuliukai susprogo
Šampano purslai ir ambicingi šūksniai – šitaip prieš metus, dabar jau nueinanti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) vadovė Aušrinė Armonaitė švenčia, tuomet, atrodytų, išsipildančią svajingą ambiciją – aukštųjų technologijų šalimi tampančią Lietuvą.
Tuomet Taivanas į pažangiuosius Lietuvos verslus investavo milijonus eurų ir žadėjo dalintis puslaidininkių gamybos patirtimi ir žiniomis.
Tarp įmonių – Lietuvos technologijų gigantė „Teltonika“.
Pagrindinis „Teltonikos“ akcininkas A. Paukštys tuomet optimistiškai kalbėjo apie per penkerius metus, Vilniuje, Liepkalnyje, atsirasiantį aukštųjų technologijų parką.
„Po 10 metų, jau veikiant šitam parkui pilnu pajėgumu, jis turėtų generuoti apie 9–10 milijardų eksporto“, – teigia A. Paukštys.
Taigi pagal planą Liepkalnyje iki 2028-ųjų turėjo atsirasti didžiulis „Teltonikos“ aukštųjų technologijų parkas, kuris sukurtų 6 tūkst. darbo vietų ir į valstybės biudžetą generuotų 500 mln. eurų kasmet.
„Ir pradėjome drąsiai tą projektą, neišsigandome karo gąsdinimų, niekur nepabėgome. Visi statybininkai, kurie buvo pristabdę projektus atvažiavo į Liepkalnį“, – teigė „Teltonikos“ prezidentas.
Šitokį modernų parką įmonė žadėjo Lietuvai ir jau spėjo pasistatyti kelias gamyklas investavusi 300-us milijonų eurų.
Labiausiai kaltina dvi ministerijas
Tačiau penktadienį pagrindinis įmonės akcininkas A. Paukštys pareiškė, kad stabdo 3,5 mlrd. eurų investicijas, mat kelią projektui užkirto valstybinių įstaigų biurokratija. Konkrečiai – Energetikos ministerijos ir EIMIN.
„Žiūrint į tą grožį, kurį mes kuriam, paėmė toks liūdesys, kad kitų metų vasarą šios gamyklos stovės be elektros“, – sakė A. Paukštys.
Jis teigia, kad tiek Energetikos ministras Dainius Kreivys, tiek projektą savo prioritetine aukščiausia ambicija vadinanti EIMIN nepakrutino nė piršto tam, kad verslininkas galėtų jį įvykdyti.
„Prieš kelerius metus buvau pas ministrą D. Kreivį, ir ministras garantavo, kad elektros Lietuvoje užtektinai turime, ir tikrai bus“, – tikino A. Paukštys.
Dėl reikiamos 63 megavatų (MW) elektros galios A. Paukštys kreipėsi į elektros perdavimo tinklą – „Litgrid“.
„Litgrid“ pasakė, kad jie labai užimti ir turi Lietuvai svarbesnių projektų nei šitas. Sako – jei norite – darykite patys. Ir megavatai“, – teigė A. Paukštys.
Visas reportažas – TV3 Žiniose.
Prezidente varganas, ar tikrai antisemizmas ir dėmesys žydams yra didžiausia Lietuvos bėda?
Vienakiaušiai su lesbėmis valdžioje stumia Lietuvą į bedugnę.