Didžiausią dalį kas mėnesį nuo visų savo pajamų sumokėjo tie, kurie gauna nuo 714 iki 2142 eurų. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas jiems siekė 11 procentų. Mažiausiai valstybei atriekė tie, kurie uždirba minimalią algą – tik per 300 eurų. Jiems GPM tarifas siekė 3 procentus. Tačiau A. Maldeikienę labiausiai neramina vienas skaičius. Tai vieno procento žmonių, kurie uždirba daugiausiai, sumokėti mokesčiai. Politikė skaičiuoja, kad jie nuo visų pajamų valstybei atidavė tik 4 procentus gautų pinigų.
Tuo tarpu Ramūnas Karbauskis apie mokesčius kalba ramiau. Jis ginasi, kad deklaracijos kartais neatspindi tikrovės, todėl duomenys iškreipti, o ūkininkai – ne tokie turtingi.
„Ūkininkai savo deklaracijose rodo visas pajamas, bet tose deklaracijose negalima parodyti išlaidų. Ūkininkas gali dirbti nuostolingai, vis tiek matytųsi deklaracijoje, kad jis gavo pajamas, o mokesčiai skaičiuojasi nuo skirtumo pajamų ir išlaidų“, - sako Ramūnas Karbauskis.
Ekonomistas Gitanas Nausėda sako, kad su duomenimis reikėtų elgtis korektiškai. „Šioje vietoje buvo supainioti du svarbūs terminai, tai yra pajamų apyvarta ir pajamos, apmokestinamos pajamos“, - teigia ekspertas.
Išsamiau – vaizdo įraše.