• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Edita KARKLELIENĖ

Praėjusią parą Šiaulių apskrities policija užfiksavo keturis sukčiavimo ir du neteisėto elektroninės priemonės naudojimo atvejus. Nuo sukčių šiemet jau nukentėjo per 170 apskrities gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

Pažintis socialiniame tinkle

Pirmadienį Šiaulių rajone, Bazilionų miestelyje, gyvenantis 20-metis, socialiniame tinkle bendraudamas su mergina, pastarajai patikėjo savo elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodį ir kodus.

REKLAMA

Pasinaudojus šiais duomenimis, paimtas ir pasisavintas tūkstančio litų kreditas.

Liko be pinigų už automobilį

Sukčiai apšovė Pakruojyje gyvenantį 27-erių vyrą.

Pakruojietis internetu sudarė automobilio „Audi A6“ pirkimo-pardavimo sutartį su Anglijos piliečiu. Į pardavėjo nurodytą sąskaitą buvo pervesta 3016 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nei žadėto automobilio, nei sumokėtų pinigų pakruojietis neatgauna. Žala – 10 tūkstančių 405 litai.

Paskambino „kriminalistas“

Liepos 14 dieną Pakruojo rajone, Linkuvoje, gyvenančiai 62 metų moteriai fiksuoto ryšio telefonu paskambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatė kriminalinės policijos tyrėju ir pranešė apie neva sulaikytus asmenis, kurie neteisėtai naudojosi jos banko mokėjimo kortele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suglumusi linkuviškė sukčiui padiktavo elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodį ir kodus, kuriais pasinaudojus iš jos sąskaitos paimta ir pasisavinta 6000 litų.

Avansas "nugaravo"

25 metų šiaulietis už norimą įsigyti mobiliojo ryšio telefoną, apie kurio pardavimą buvo skelbiama interneto tinklalapyje www.skelbiu.lt, į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą pervedė 350-ies litų avansą.

REKLAMA

Tačiau telefono paštu negauna, pinigai negrąžinami, pardavėjas telefonu nebendrauja.

Paimti devyni kreditai

25 metų šiaulietė įtariama neteisėtai pasinaudojusi svetimais elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis.

27 metų šiaulietė policijai pranešė, kad buvusi jos bendradarbė apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodį bei kodus ir su įvairiomis greituosius kreditus teikiančiomis įmonėmis sudarė devynias sutartis.

REKLAMA

Gautus pinigus – daugiau nei šešis tūkstančius litų – įtariamoji pasisavino. Ši moteris ieškoma.

Sukčiavimo galai rasti Utenoje

Utenos apskrities policijai atliekant ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad 21-erių vietos gyventojas neteisėtai naudojosi Pakruojyje gyvenančiam 19-mečiui priklausančiais elektroninės bankininkystės duomenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sukčiavimų daugėja

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato bausmes nuo viešųjų darbų iki laisvės atėmimo iki trejų metų.

Už neteisėtą mokėjimo priemonės arba jos duomenų panaudojimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Per šių metų pirmąjį pusmetį nuo sukčių nukentėjo 161 gyventojas. Per tą patį laikotarpį pernai – 131. Daugiausia sukčiavimų užfiksuota Šiauliuose.

REKLAMA

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų tyrimo biuro viršininkės Agijos Burkauskienės žodžiais, nors daug yra kalbama ir rašoma, tačiau elektroninės bankininkystės duomenys tebeviliojami neretai prisistatant įvairiais pareigūnais ar banko darbuotojais.

„Pasinaudojus duomenimis yra imami greitieji kreditai, kurie po to pasisavinami kartu su sąskaitoje buvusiais pinigais“, – sakė pareigūnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų