Kultūrininkai skundžiasi kylant kainoms tapę socialiai remtinų žmonių grupe ir sako seksiantys mokytojų pavyzdžiu - streikuosiantys, jei jų reikalavimų nebus paisoma.
Kultūros darbuotojų profsąjungų federacijos pirmininkės Aleksandros Leparskienės teigimu, maždaug du trečdaliai iš 14 tūkst. kultūros darbuotojų skursta. Iš 6,5 tūkst. bibliotekininkų net 4 tūkst. gauna 700-800 litų atlyginimą. Panaši padėtis muziejuose, kultūros centruose ir teatruose.
Anot A. Leparskienės, pažadas padidinti atlyginimus 11,2 proc. kultūros darbuotojų netenkina, nes vertinant dabartinę infliaciją atlyginimai realiai nepadidės.
Kultūros darbuotojų profsąjungos rudenį kreipėsi į Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijas, tačiau profsąjungų atstovams susitikti pavyko tik su kultūros ministru Jonu Juču.
Anot jos, kultūros ministras J. Jučas susitikime tepaaiškino, kad siūlymui didinti atlyginimus kultūros darbuotojams prieštarauja Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijos.
Apskričių bibliotekininkai ir Bibliotekininkų draugija atskiru prašymu kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę dėl atlyginimų pakėlimo, tačiau, tvirtinant 2008 metų biudžetą, į tai neatsižvelgta.
Kultūrininkai nori, kad būtų sudaryta kultūros plėtros programa, numatytas ilgalaikis kultūros finansavimas bei pertvarkyta kultūros darbuotojų apmokėjimo sistema.
Antradienį žadėjęs priimti kultūros darbuotojų profsąjungų atstovus, siekiančius išsiaiškinti galimybes gauti didesnius atlyginimus, premjeras Gediminas Kirkilas paprašė juos atvykti kitą savaitę.
A. Leparskienės teigimu, jie nori susitarti civilizuotai ir negrasinti streikais, tačiau, anot jos, susitikimas pas premjerą bus vertinamas kaip "paskutinis teismas", nuo kurio priklausys, ar kultūrininkai pasielgs kaip mokytojai, antradienį vėl pradedantys streikus.