Vilniaus savivaldybės tarybos Lietuvos rusų sąjungos atstovai, Liberalų ir centro sąjungos bei Tėvynės sąjungos frakcijos pasipiktinusios dabartinės miesto valdžios neveiklumu bei neskaidria veikla, nenoru pradėti nagrinėti svarbius miestiečiams klausimus ir problemas, skelbiama sostinės opozicijos pranešime spaudai.
Šį trečiadienį vykusiame Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje opozicinės frakcijos, palaikomos Lietuvos rusų sąjungos ir kai kurių socialdemokratų atstovų, reikalavo įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą, kuriuo, jei po visų procedūrų Taryba jam pritartų, siekdama pašalinti įtarimus, susijusius su Nacionalinio stadiono statybą lydinčiais skandalais.
Opozicija, abejodama pateikiamų statybos kaštų pagrįstumu bei galimybėmis pastatyti stadioną 2009 m. renginiams, siekė įpareigoti savivaldybės administraciją skubiai paruošti tarptautinio atvirojo viešųjų pirkimų konkurso sąlygas, ne vėliau kaip iki š.m. vasario 4 d. pateikti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariams informaciją apie stadiono su sporto kompleksu Vilniuje, Ukmergės gatvėje, galutinę statybos darbų ir įrangos skaičiuojamąją kainą.
Kitas svarbus opozicijos reikalavimas - tęsti nacionalinio stadiono statybą tik Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus būtiną objekto statybai finansavimą, nes kitu atveju Vilniaus savivaldybės prisiimami finansiniai įsipareigojimai keltų grėsmę visam šių ir ateinančių metų miesto biudžetams.
Opozicija taip pat reikalauja, kad, nesant ar trūkstant finansavimo iš valstybės biudžeto, nacionalinio stadiono statybos darbai būtų dalinai apmokami iš Vilniaus miesto savivaldybės lėšų tik Vilniaus miesto savivaldybės tarybai pritarus atskirais sprendimais.
Kaip rašoma pranešime, šie reikalavimai dabartinės miesto valdžios – Liberalų sąjūdžio, Lenkų rinkimų akcijos, kai kurių socialdemokratų bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų narių pastangomis – net nebuvo pradėti nagrinėti, t.y. nutarimo projektas net nebuvo įtrauktas į Tarybos posėdžio darbotvarkę.
Opozicinės Liberalų ir centro sąjungos bei Tėvynės sąjungos frakcijos, Lietuvos rusų sąjungos atstovai priešinsis šiems valdančiųjų destruktyviems ir vienintelį savanaudišką tikslą turintiems planams.
Kaip buvo rašyta, valdantieji sostinės taryboje praranda Liberalų ir centro sąjungos pasitikėjimą. Šią partiją atstovaujantis Vilniaus vicemeras Artūras Štaras ketvirtadienį Vilniaus miesto merui Juozui Imbrasui įteikė atsistatydinimo pareiškimą.
„Tai aišku, kad esame nepatenkinti. (...) Kiek aš žinojau, kad ekspertizė (nacionalinio stadiono statybų - BNS) buvo padaryta ir daugiau tos ekspertizės nebus. O kad reikia tą ekspertizę tęsti kartu su vykdomais tolesniais darbais, tai mes tikrai nebuvome informuoti. (...) Bet pagrindinis dalykas tai yra biudžetas”, - BNS antradienį sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos sostinės taryboje seniūnas A. Štaras.
Pasak liberalų frakcijos taryboje lyderio, jų ypač netenkina, kad planuojamas biudžetas yra deficitinis.
„Pagrindinis argumentas tas, kad mes nematome galimybių įgyvendinti prieš rinkimus duotus pažadus rinkėjams. Taip pat matome, kad nėra aiškios politinės daugumos, kuri apsispręstų ir principingai įvertintų Artūro Zuoko sprendimų palikimą. Ne maža dalimi prisideda ir pastarojo meto Algirdo Paleckio veikla, kuri nesuderinama su mūsų politiniais įsitikinimais”, - BNS sakė Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Eligijus Masiulis.
Pasak jo, entuziazmo nekelia ir šiuo metu svarstyti pradėtas savivaldybės šių metų biudžeto projektas - esą neformuojamos naujos ambicijos, nesilaikoma pažadų.
Valdančiąją koaliciją sostinės savivaldybės taryboje šiuo metu sudaro socialdemokratai, nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujama partija „Tvarka ir teisingumas” bei Lenkų rinkimų akcija, tačiau paramą jai iki šiol deklaravo ir liberalai, už kurią jiems buvo atiduotas sostinės vicemero postas.