2015 metais iš Vilniaus rajone esančio Veliučionių kaimo buto buvo išnešta apie 15 tonų šiukšlių, kuriuos sukaupė bute gyvenanti moteris.
Tačiau istorija kartojasi. Tarnybos nuo ketvirtadienio iš to paties buto tris dienas tempė šiukšles. Savivaldybė paaiškina, kad situacija sudėtinga, nes moteris, gyvenanti bute nesutinka išvežti atliekų iš jos namų.
Kaimynus piktina smarvė
Šįkart ištempta 8–10 tonų šiukšlių, tačiau, kaip informavo Vilniaus rajono savivaldybė, tai tik du trečdaliai visų atliekų, kurias tarnybos turėtų išvežti.
Daugiabutyje yra dar 9 butai, kuriuose gyvenantys žmonės kasdien jaučia dvoką, o, pradėjus atliekų išvežimo darbus, pamatė, ir iš kur šis atėjęs.
„O smarvė! Pirmadienį po darbo atvažiavome ten su žmona, siaubas, kas darosi, o ten mūsų namai, dar 9 butai, kuriuose žmonės gyvena“, – piktinasi Edvardas.
Pasak Edvardo, bute gyvenanti moteris kaupia šiukšles ištisus metus.
„Kiekvieną dieną eina prie konteinerio, renka šiukšles ir nešasi namo, tuštinasi kažkur prie tualeto, nes jis sugedęs ir prie jo prieiti jau nebeįmanoma“, – teigia jis.
Savivaldybė: darbai sustojo, nes gyventoja priešinasi
Vis dėlto Vilniaus rajono savivaldybė teigia suprantanti gyventojų susirūpinimą dėl sklindančios smarvės ir kitų problemų. Šiuo metu seniūnija ir bendruomenė esą aktyviai sprendžia situaciją.
„Galvojama apie būdus, kaip galima būtų užtikrinti, kad situacija ateityje nesikartotų. <...> Tačiau problema yra sudėtinga, nes buto gyventoja atsisako pagalbos ir bendradarbiavimo“, – teigiama atsakyme naujienų portalui tv3.lt
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič paaiškina, kad savivaldybė kreipėsi į teismą ir gavo leidimą patekti į butą bei išvežti šiukšles.
Po kelių dienų nuo sausio 30 d., kai buvo pradėti darbai, buto gyventoja esą pareiškė, kad išvežamos atliekos yra jos asmeniniai daiktai, todėl kelis tūkstančius eurų kainuojantys darbai šiuo metu yra sustoję.
„Kadangi buto savininkė nesutinka nei tvarkytis, nei apmokėti šių išlaidų, savivaldybė svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl išlaidų išieškojimo. <...>
Atliekų išvežimo įmonė negali tęsti darbų, nes neužtikrintas darbuotojų saugumas – buto gyventoja aktyviai priešinasi. Tvarkymo darbai galės būti atnaujinti tik užtikrinus saugią darbo aplinką, todėl reikalingas policijos įsitraukimas“, – tvirtina J. Gulbinovič.
Taip pat komunalinių tarnybų darbuotojai tualete pakeitė klozetą, vonioje – praustuvą. Įsitraukė vietos seniūnija, savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, komunalinė įmonė bei atliekų tvarkymo įmonė.
2023 metais Vilniaus socialinių paslaugų centras fiksavo 40 butų, kuriuose kaupiamos šiukšlės, o štai praėjusiais metais jų buvo 47 vien tik Vilniuje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!