Nors mokyklose jau nuaidėjo paskutinis skambutis, sostinėje, Fabijoniškėse įsikūrusiame vaiko dienos centre jaunimo netrūksta. Čia kasdien renkasi vaikai, augantys socialinės rizikos, psichologinių ir kitokių problemų turinčiose šeimose. Jaunimas gauna maisto, rudenį ruošia namų darbus, o vasarą dalyvauja ekskursijose ir stovyklose.
Vaikų dienos centrus daugiausia finansuoja valstybė, tačiau jų specialistės milžiniškais atlyginimais pasigirti negali. Kol sostinėje tokio centro darbuotoja uždirba nuo 400 iki 500 eurų į rankas, smulkesniuose regionuose atlyginimais ir 5 kartus mažesnis.
Vaiko dienos centrų darbuotojoms mažus atlyginimus primena ne tik skaičiai banko sąskaitose, bet ir pati valstybė. Mat „Sodra“ visiems minimumo neuždirbantiems lietuviams, įskaitant ir biudžetinių įstaigų darbuotojus, siunčia štai tokius specialius „vyšninius“ laiškus. Juose „Sodra“ įspėja dirbančiuosius, kad jie reikalautų didesnės algos iš savo viršininkų, kitu atveju esą teks susitaikyti su maža pensija ir skurdu senatvėje. Valstybės tarnautojai nesuvokia, kaip išpildyti „Sodros“ reikalavimus, jei varganas algas jiems moka pati valstybė.
„Sodra“ ne tik siūlo biudžeto finansuojamų įstaigų darbuotojams prašyti didesnio atlyginimo, bet ir ragina neimti pinigų vokelyje. Nors valstybės tarnautojai tokių patarimų logika abejoja, „Sodra“ aiškina, kad patariantys įspėjimai siunčiami visiems dirbantiems pagal darbo sutartis.
Negana to, „Sodra“ aiškina, kad jos laiškai reikalingi ir biudžetinių įstaigų darbuotojams. Kas dešimtas valstybės tarnautojas negauna minimumo, todėl privalo labiau susimąstyti apie savo ateitį.
Tokius vargingiausiai gyvenantiems tarnautojams skirtus „Sodros“ laiškus, profsąjungos vadina pasityčiojimu.
Įspėjamuosius „Sodros“ laiškus išviso gavo 140 000 pagal darbo sutartis dirbančių gyventojų. Jų siuntimas iš viso „Sodrai“ atsiėjo 200 000 eurų.
Lietuvoje būtinasis stažas senatvės pensijai šiuo metu seikia 30 metų. Jį sukaupusiam žmogui mokama viso dydžio, beveik 290 eurų siekianti pensija. Dirbus trumpiau senatvės išmokos mažėja perpus.
Jei darbuotojas per mėnesį oficialiai uždirba bent 1 minimalų mėnesinį atlyginimą, tai yra 4560 eurų per 12 mėnesių, jis sukaupia vienerių metų stažą.
Plačiau apie tai TV3 reportaže