Kaip praneša patys socialdemokratai, jų parengtame interpeliacijos projekte – klausimai ministrui dėl elektros rinkos liberalizavimo, požiūrio į nepriklausomus elektros tiekėjus, „Perlas Energija“ veiklos.
„D. Kreivys turės atsakyti, kodėl jo vadovaujama ministerija, kuri yra atsakinga už energetikos politikos formavimą ir įgyvendinimą, nusikalstamai delsė ir nemodeliavo galimų pasekmių, nepristatė alternatyvų dar pernai vasarą, prasidėjus energijos kainų šuoliui, demonstratyviai nesirengė šildymo sezonui, negynė Lietuvos interesų Europos Sąjungos lygiu peržiūrint elektros ir biokuro biržų taisykles“, – rašoma pranešime.
Blinkevičiūtė: į kurią Kreivio kuruojamą sritį bepažvelgsi – visur palaida bala
Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė neabejoja, kad interpeliacijos D. Kreiviui iniciatyvą parems Seimo opozicija.
„Į kurią ministro kuruojamą sritį bepažvelgsi – visur palaida bala. D. Kreivys nuo pat savo darbo pradžios nieko daugiau nedaro, tik kalba, kad „nieko negalima padaryti“. Tai išsisukinėjimas ir bėgimas nuo atsakomybės.
Juk valstybės rankose – energetikos įmonės, rinkos priežiūros ir kontrolės institucijos, taisyklių ir reikalavimų tiekėjams nustatymas, galiausiai vartotojų teisių apsauga, taip pat tarptautinis veikimas ginant Lietuvos nacionalinius interesus. Susidaro įspūdis, kad, D. Kreiviui vadovaujant energetikai, valstybė tiesiog nusišalino nuo problemų sprendimo. Toks neveiklumas – nepateisinamas, dėl to jau nukentėjo šimtai tūkstančių žmonių, ko dar sulauksime?“ – cituojama V. Blinkevičiūtė.
Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, t. y. ne mažiau kaip 29.
Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.
Ministrui pateikus atsakymus, sudaroma speciali komisija, kuri siūlo Seimui pritarti arba nepritarti atsakymams.
Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu, Seimo nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taigi ne mažiau kaip 71.