Seimo seniūnų sueiga nutarė socialdemokratams palikti šiuo metu jų turimą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko portfelį, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko kvotos klausimo seniūnai nesprendė.
Tai ketvirtadienį sakė Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.
„Socialdemokratams liko Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko kvota, o Antikorupcijos komisijos pirmininko kvotos šiandien seniūnų sueiga nesprendė. Bet aš negaliu pasakyti, ar vėliau šis klausimas nebus iškeltas. Konkrečiai išsprendėme Etikos ir procedūrų komisijos klausimą, jau matome, kaip kvotos pasidalina likusioms frakcijoms. Manau, kad kitą posėdį tikriausia būtų galima komisijų kvotų klausimą išspręsti iki galo“, – sakė J. Razma.
Politiniuose kuluaruose buvo kalbama, kad Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko poste išsilaikęs „tvarkietis“ Kęstas Komskis gali jo ir netekti, jeigu Seniūnų sueiga nutartų perskirstyti frakcijoms priklausančias kvotas.
Trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisija, išklausiusi nepalankias jos pirmininkui K. Komskiui Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvadas dėl galimo kišimosi į teisėsaugos veiklą, nutarė kol kas nesvarstyti K. Komskio perrinkimo klausimo. Seimo Antikorupcijos komisija nutarė kreiptis į Seimą, kad jis įvertintų parlamentarų etikos sargų verdiktą.
Tačiau ketvirtadienį posėdžiavusi Seimo seniūnų sueiga šito klausimo į darbotvarkę neįtraukė.
„Seimo Pirmininkė informavo, kad toks svarstymas neatitiktų statuto, nes pagal statutą nenumatyta, kad Etikos ir procedūrų komisijos išvados, nutarimai galėtų būti kažkaip Seime nagrinėjami, diskutuojami. Šiandien seniūnų sueiga nenusprendė, kad toks klausimas būtų įtrauktas į darbotvarkę“, – sakė TS–LKD frakcijos seniūnas J. Razma.
Seimo Etikos ir procedūrų komisija yra nusprendusi, kad parlamento Antikorupcijos komisija, kontroliuodama ikiteisminio tyrimo eigą byloje dėl Romualdo Visokavičiaus galimai neteisėtų veiksmų, nesilaikė Antikorupcijos komisijos įstatymo nuostatų, įpareigojančių nesikišti į teisėsaugos institucijų veiklą.