Jis parengė ir registravo atitinkamas Darbo kodekso ir Atmintinų dienų įstatymo pataisas.
Siūloma sausio 13-ąją minimą Laisvės gynėjų dieną išbraukti iš Atmintinų dienų įstatymo ir įrašyti į Darbo kodeksą greta kitų nedarbo dienų.
„Ši data turi būti tarp svarbiausių modernios Lietuvos istorijos datų, liudijanti apie mūsų tautos valstybingumo gynybą. Sausio 13-oji žymi mūsų šalies istorinį laimėjimą prieš sistemą“, – pirmadienį minint Laisvės gynėjų dieną sakė S. Skvernelis.
Jis ragino tai padaryti iki kitų metų, kai bus minimas Sausio įvykių 35-metis.
Sausio 13-ąją paskelbti valstybės švente ragino ir 1991 metais Seimo gynybos štabui priklausęs Liutauras Vasiliauskas.
„Kalendoriaus lape – pilka kaip žiemos dangus data su įrašu: „Laisvės gynėjų diena“. Tik atmintina, kaip dešimtys kitų... Gal žinote reikšmingesnę, didvyrių krauju apšlakstytą datą nepriklausomybės gynimo sagoje?“ – klausė jis Kovo 11-osios salėje pirmadienį susirinkusių politikų.
Prezidentas Gitanas Nausėda Seimo vadovo siūlymą vadina svarstytinu. Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad dėl to reikėtų išsamesnės diskusijos, nes norint naują dieną padaryti nedarbo reikėtų kurios nors atsisakyti, mat Lietuvoje jau yra nemažai nedarbo dienų.
Anot jo, kiekviena šventinė diena iš šalies ekonomikos išbraukia tam tikrą vertės dalį.
Šiuo metu Darbo kodekse įrašyta 16 švenčių dienų, per kurias paprastai nedirbama, iš jų trys sutampa su savaitgalio dienomis.
Antradienį Seimo vadovas planuoja pateikti ir kitą su minėtais įvykiais susijusį projektą.
S. Skvernelis siūlo laisvės gynėjo statusą suteikti Lietuvos policijos akademijos pareigūnams ir klausytojams (studentams), kurie 1990 metų kovo 11 dieną–1991 metų rugpjūčio 21 dieną Sovietų Sąjungos karinės agresijos metu dalyvavo atkuriant Lietuvos valstybingumą ar šalinant grėsmę Lietuvos valstybingumui bei vientisumui, buvo davę priesaiką.
Anksčiau šis statusas suteiktas buvusiems policijos, muitinės, Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriaus, Valstybės saugumo departamento pareigūnams, Lietuvos šaulių sąjungos nariams.
1991 metų sausį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, apie tūkstantį buvo sužeista.
Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!