Kai kurių opozicinių partijų raginimai dislokuoti NATO bazes Lietuvoje - rinkiminės spekuliacijos, mano premjeras Gediminas Kirkilas.
„Pirmiausia tokie pareiškimai reiškia, kad nepasitikima NATO kolektyvine gynyba, kurios pagrindas - 5-asis straipsnis, numatantis, kad Aljansas gina bet kurią užpultą sąjungininkę. Antra - NATO kariškiai, o ne politikai sprendžia NATO bazių dislokavimo klausimus. Taigi manau, kad tokio pobūdžio pareiškimai - diletantiški“, - penktadienį sakė Vyriausybės vadovas valdančiosios Socialdemokratų partijos pirmininkas G.Kirkilas.
Anot jo, šiuo metu Lietuvos saugumas pakankamai užtikrintas ir klausimai dėl NATO bazių dislokavimo Lietuvos teritorijoje šiuo metu nesvarstomi.
„Esame Aljanso nariai, turime oro policijos misiją, turime Nacionalinio saugumo strategiją, ją vykdome, todėl manau, kad panikuoti ir isterijos kelti nereikia“, - sakė G.Kirkilas.
Premjeras taip pat teigė negirdėjęs, kad būtų planuojama Valstybės gynimo taryboje (VGT) svarstyti apie galimus Lietuvos gynybos planų pakeitimus.
„Valstybės gynimo tarybos posėdžius šaukia prezidentas, tai yra jo prerogatyva. Jei bus poreikis ką nors svarstyti - rinksimės ir svarstysime. Kol kas apie kokius nors planus keisti gynybos planus negirdėjau“, - teigė premjeras.
Opozicinis Liberalų sąjūdis penktadienį paskelbė, jog atsižvelgdamas į įvykius Gruzijoje, jau patikslino savo rinkimų programą, papildydamas nuostata, jog partija pritartų NATO karinių bazių dislokavimui Lietuvoje.
Penktadienį išplatintame pranešime Liberalų sąjūdžio pirmininkas parlamentaras Eligijus Masiulis ragino nelaukiant JAV prezidento rinkimų spręsti klausimus dėl papildomų Aljanso karinių pajėgų Lietuvoje.
„Lietuvos politinės partijos negali atmesti įvykių Gruzijoje pamokų ir privalo pačios inicijuoti ne tik vidaus gynybos planų tobulinimą, bet ir siekti NATO šalių paramos šalies gynybos stiprinimo klausimais“, - teigė E.Masiulis.
Anot jo, NATO Jungtinių pajėgų vadavietės generolo Egono Rammso (Egono Ramso) žodžiai, jog tokie sprendimai turi būti pirmiausia priimti politiniame lygmenyje, tik patvirtina, kad Lietuva nedelsdama privalo inicijuoti ir aktyviai siekti Aljanso partnerių paramos.
Anksčiau apie NATO bazių dislokavimo Lietuvoje poreikį yra kalbėjusi ir opozicinė Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai.