Civiliniame kodekse siūloma įteisinti, kad kiekvienas daugiabučio namo buto savininkas apmokėtų savo faktiškų sąnaudų mokesčius.
„Dabartiniu metu didžioji dalis mokesčių, kurie apskaičiuojami pagal bendrąsias išlaidas, tenka vyresnio amžiaus gyventojui, likusiam gyventi savo bute vienam ar dviese. Nors darbingos šeimos su vaikais daugiau naudoja ir dažniau sugadina bendrojo naudojimo objektus (ypač liftą), daugiau šiukšlina, o mokesčius moka žymiai mažesnius. Taip nemokūs vyresnio amžiaus bedarbiai ar pensininkai didina skolininkų skaičių, pažeidžiamos jų teisės“, – sako Civilinio kodekso pataisą parengęs Seimo narys Julius Dautartas.
Projekte siūloma sukonkretinti CK 4.82 straipsnio 3 dalies nuostatas papildant šią dalį vienu sakiniu: „Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Išlaidos už elektros energiją namo bendroms reikmėms, namui priskirtos teritorijos priežiūrą, šiukšlių ir kitų buitinių atliekų tvarkymą ir išvežimą, mokesčiai už namo liftą apskaičiuojami nustatyta tvarka ir paskirstomi pagal naudotojų skaičių“.
Pagal dabar galiojantį Civilinio kodeksą, butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti.