• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinomo parduotuvių tinklo „Kesko Senukai Lithuania“ vardu apsimetantys sukčiai socialiniuose tinkluose įžūliai mėgina išvilioti žmonių pinigus. „Labdaringą išpardavimą“ paskelbę apgavikai neva, padarę itin didelę nuolaidą, už 9.99 eurus išparduoda elektrinius Xiaomi paspirtukus. „Senukų“ atstovai sako apie įvykį pranešę policijai, o pirkėjų prašo išlikti budriais.

Žinomo parduotuvių tinklo „Kesko Senukai Lithuania“ vardu apsimetantys sukčiai socialiniuose tinkluose įžūliai mėgina išvilioti žmonių pinigus. „Labdaringą išpardavimą“ paskelbę apgavikai neva, padarę itin didelę nuolaidą, už 9.99 eurus išparduoda elektrinius Xiaomi paspirtukus. „Senukų“ atstovai sako apie įvykį pranešę policijai, o pirkėjų prašo išlikti budriais.

REKLAMA

„Facebook“ platformoje pradėjo plisti nauja sukčių afera – susikūrę netikrą „Senukų“ paskyrą su jų logotipu, sukčiai paskelbė reklamą, kurioje teigia su milžiniška nuolaida pardavinėjantys elektrinius paspirtukus už 9.99 eurus.

„Mes, parduotuvių tinklo „Senukai“ vadovybė Lietuvoje, skelbiame labdaringą išpardavimą internetu! Kiekvienas gali įsigyti Xiaomi el. paspirtuką už 9,99 euro!“, – dalinamasi netikroje reklamoje, kurioje nurodoma, kad pradinė elektrinio paspirtuko kaina siekė 379 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Tvirtinama, kad toks išpardavimas pradėtas dėl neva artėjančio naujo modelio išleidimu, todėl reikia „atsikratyti“ senais elektriniais paspirtukais.

REKLAMA

„Kreipkitės dėl pardavimo ir laukite el. paspirtuko per 5-7 darbo dienas“, – prisegdami nuorodą ir viliodami žmones ją paspausti teigia sukčiai.

Be to, sukčių socialinių tinklų įrašas taip pat turi net virš 2 tūkst. „patiktukų“, kelių pasidalinimų ir virš 50 komentarų.

Tiesa, beveik visi komentarai yra lietuviškai rašančių užsieniečių, kurie esą džiaugiasi savo įsigyta preke. 

„Kesko Senukai“ kreipėsi į policiją

Anot „Kesko Senukai“ atstovės spaudai, siekiant užkirsti kelią elektroniniams sukčiams, kurie neteisėtai naudoja „Senukų“ vardą ir klaidina pirkėjus, buvo iš karto pranešta apie šią reklamą „Facebook“ ir kreiptasi į Lietuvos policiją. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nuolat stebime elektroninę erdvę ir apie įtartiną veiką informuojame atsakingas institucijas. Raginame vartotojus išlikti budriais bei nepasitikėti socialinių tinklų paskyrose platinamais pasiūlymais, kurie atrodo „per gerai, kad būtų tiesa“. Informaciją apie visas galiojančias akcijas ir specialius pasiūlymus visuomet rasite „Senukų“ fizinėse parduotuvėse ir el. parduotuvėje“, – nurodoma „Kesko Senukų“ komentare. 

„Senukų“ pirkėjams nurodyta imtis ir kelių papildomų atsargumo priemonių:

1.   „Senukų“ oficialias socialinių tinklų paskyras galite rasti čia: https://www.facebook.com/eSenukai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Nesidalinkite jokia asmenine informacija su abejotinomis paskyromis: „Senukai“ niekada per socialinius tinklus neprašys vartotojų asmeninių duomenų.

3. Pastebėjus įtartinus veiksmus ar susidūrus su sukčiais, kurie naudojasi „Senukų“ vardu, nedelsiant informuokite prekybos tinklą.

Nemokamas sūris tik pelėkautuose

„NOD Baltic“ vyresnysis kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET ekspertas Ramūnas Liubertas teigia, kad pamačius neaiškią socialinių tinklų reklamą, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į nurodytos nuorodos pavadinimą, kuris gali visiškai nesutapti ir net nebūti panašus į oficialios įmonės internetinę svetainę.

REKLAMA

Jei jos atrodo neaiškiai ir jos patikimumu abejojate – neatidarinėkite, nors ir puslapis atrodo labai panašiai kaip ir oficiali svetainė. Taip pat suabejokite, jei prašoma įvesti asmens duomenis: asmens kodą, slaptažodį ar mokėjimo kortelės informaciją, pavyzdžiui, už prekės pristatymą. Na ir trečia, nepakliūkime į sukčiavimo schemas, būkime kritiški neįprastai gerai atrodantiems pasiūlymams ir beveik dykai siūlomiems produktams – nemokamą sūrį rasime tik pelėkautuose“, – aiškina R. Liubertas. 

REKLAMA

Kibernetinio saugumo eksperto teigimu, nors „Facebook“ aktyviai kovoja su netikromis reklamomis, tačiau visiškai neutralizuoti jų nepavyksta. Dažnai sukčiai renkasi būtent šią platformą, kadangi joje vyrauja didelis žmonių aktyvumas, o „Facebook“ suteikia galimybę reklamos užsakovams pasiekti didelį vartotojų ratą.  

Tuo pasinaudoję sukčiai perka reklamos paslaugas ir vilioja vartotojus apsilankyti jų netikrose svetainėse ar elektroninėse parduotuvėse. Ir nors tokias svetaines po 1-2 dienų užblokuoja Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, apgautų asmenų pavogtos piniginės lėšos padengia reklamos kaštus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, anot R. Liuberto, dažnai žmonės pakliūna į sukčių pinkles, kadangi netikros reklamos būna profesionaliai paruoštos, o jų turinys atrodo labai įtikinamai. 

Sukčiai reklamų veidais kartais pasirenka žinomus Lietuvoje asmenis, kurie neva žada neįtikėtinus dalykus ir siūlo lengvai praturtėti. Tokiu būdu žmonių naivumas, godumas ar žinių stoka jiems gali prišaukti finansinius nuostolius. Reikia būti itin apdairiu ir kritiškam ypač socialiniuose tinkluose“, – įspėja R. Liubertas.

REKLAMA

Susidūrus su piktavalių apgaule, R. Liubertas sako, kad pavojus gali kilti tuomet, jei jų svetainėje suvedėte jautrią informaciją – ypač mokėjimo banko duomenis. Kadangi tuomet sukčiai gali pavogti kortelėje esančius pinigus. 

„Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į savo banką ir policiją, kad būtų kuo greičiau užblokuota kortelė ir sustabdyti visi iš jos vykdomi pavedimai. Jei sukčių svetainėje buvo patalpintas kompiuterinis virusas – rekomenduojame į mobilųjį įrenginį ar kompiuterį įsidiegti antivirusinę programą ir profilaktiškai atlikti visų failų skenavimą nuo virusų. Jei atskleidėte prisijungimo duomenis prie socialinio tinklo paskyros – pasikeiskite slaptažodį ir įjunkite dviejų faktorių autentifikaciją“, – pataria R. Liubertas.

Darbuojasi Karbauskio chebra. Kodėl būtent Karbauskio chebra? Ogi todėl, kad 75-80% zekų balsuoja už Karbauskį ir jo Naisių sektą, o Karbauskis jiems moka už balsus. Šioms akcijoms vadovauja zekai, kurie sambo laisvėle esančius developerius, kurie kuria šitokius saitus. Paprastas saitas kainuoja 300-1000 EUR, o zekai už kokybišką rimtos firmos kloną sumoka ir 10 - 15 tūkst. eurų, nes šitos investicijos atsiperka išsunkus vos vieną bobutę ar dieduką.
Aš irgi patenkintas nemokamu suriu tik gaila jis buvo pelekautuose tai kainavo dali smegenų, bet ir be jų gyventi galima. Dabar daug kas taip gyvena. Už mus masto dirbtinis intelektas ir valdžia. Rinksiu koncervu dežutes vel. Ai einu valgyt savo skanaus surio...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų