Lietuvos ginkluotųjų pajėgų karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota eilė traktorių, kaip ūkininkai iš Vilniaus jau važiuoja namo.
„Grįžta vaikinai ir skirtingai nei mums – savaitgalis jiems negalioja. Aš tradiciškai ryt turgelyje pirksiu jų sukurto gėrio, už ką jiems nuoširdus ačiū“, – rašoma įraše.
Ką ūkininkams pavyko pasiekti?
Protestuojantys ūkininkai reikalavo atšaukti prievolę atkurti daugiametes pievas, grąžinti senąją žymėto dyzelino naudojimo tvarką, panaikinti nuo šių metų pakeltą akcizą suskystintosioms naftos dujoms (SND), spręsti vadinamąją pieno krizę, atsisakyti saugomų teritorijų plėtros, sustabdyti rusiškų grūdų tranzitą.
Trečiadienį šiuos reikalavimus protestuotojai išsakė žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, jie abu susirinkusiųjų buvo nušvilpti.
Taip pat protestuojantys ūkininkai ketvirtadienį į susitikimą atvykusį šalies prezidento vyriausiąjį patarėją Jareką Niewierowiczių pasitiko švilpimu ir šūkiu „gėda“. Vyriausybė trečiadienį išplatintame pranešime teigė, jog Ministrų kabinetas siekia spręsti ūkininkų keliamas problemas, pavyzdžiui, atliepiant reikalavimus dėl žymėto dyzelino ir SND, jau įregistravo Akcizų įstatymo pakeitimus.
Protesto rezultatai, anot Žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano, pranoko lūkesčius tiek technikos, tiek dalyvių gausa.
„Dėl žymėto dyzelino naudojimo tvarkos ir suskystintų naftos dujų (SND) akcizo – Seimo pirmininkė pažadėjo, kad šitas klausimas bus skubos tvarka sprendžiamas Seime, kai tik Seimas pradės savo darbą, sesiją kovo 10 dieną. Sekantis mūsų vizitas (...) buvo pas premjerę Ingridą Šimonytę.
Ten vyko karštesnės diskusijos ir (...) yra nauja tai, kad premjerė pažadėjo išspręsti daugiamečių pievų problemą. (...) Ji pažadėjo padaryti ir pasistengti, kad šitie pranešimai, kuriuos jūs gavote atkurti daugiametes pievas, jie bus atšaukti“, – pasibaigus protestui ūkininkams vardijo I. Hofmanas.