„Prevencinių programų nėra tiek, kiek jų turėtų būti, nes tose mokyklose, kur prevencinės programos vykdomos seniai ir ilgą laiką, rezultatai yra kitokie negu bendrai, sakykime, šalies mastu“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.
Pirmadienį prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys teigė, kad narkotikų vartojimas tarp paauglių nebėra tik nacionalinė bėda, ji peržengia nacionalinio saugumo slenkstį.
„Tai yra tikrai didelė problema, bet su kai kuriais komentarais, kuriuos vakar išgirdau viešumoje, aš ne visiškai norėčiau sutikti, nes vakar buvo tokių kategoriškų pasakymų, pavyzdžiui, kad prevencinės programos neveikia“, – teigė Vyriausybės vadovė.
Anot jos, bendradarbiavimas tarp tėvų, ugdymo įstaigos ir teisėsaugos institucijų „turėtų duoti geriausią rezultatą.“
Diskusija dėl būtinybės imtis priemonių dėl kvaišalų plitimo ir vartojimo tarp nepilnamečių paaštrėjo, padaugėjus pranešimų apie narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusius moksleivius.
Rugsėjo pabaigoje policija pranešė, kad apsinuodijęs psichotropinėmis medžiagomis Marijampolėje mirė 17-metis, dar keli apsinuodijo.
Seimas pradėjo svarstyti įstatymų pataisas leisti mokyklose patikrinti mokinių daiktus, ar tarp jų nėra draudžiamų – cigarečių, narkotinių medžiagų.
Vidaus reikalų ministerija žada spalį pradėti bandomąjį narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose projektą.
Vidaus reikalų ministrės duomenimis, šiais metais iki rugsėjo vidurio 75 nepilnamečiai yra įtariami padarę nusikalstamą veiką, susijusią su narkotikų turėjimu. Per visus praėjusius metus jų buvo 150.
Iš viso užregistruota 2730 nusikalstamų veikų, susijusių su narkotikais, jų kontrabanda.
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigė, kad su narkotikais susiję nusikaltimai po šių metų sudarys apie dešimtadalį visų registruotų nusikalstamų veikų.