Pasak jos, tokį reikalavimą jau yra nustačiusios nemaža dalis Europos Sąjungos (ES) valstybių, taip pat ir kaimyninė Latvija, to reikalaujanti nuo sausio pradžios.
„Tai nereiškia, kad mes neįleistumėme žmogaus su lietuvišku pasu atvykusio į Lietuvą be testo, tuomet tas žmogus turėtų testuotis vietoje ir izoliuotis. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad didžiausia problema, didžiausią įtampą ir riziką epidemiologinei situacijai, o taip pat laisvėjimams, kelia būtent mutacijos, kurios sutinkamos kitose šalyse, toks reikalavimas mums atrodo proporcingas ir pagrįstas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė I. Šimonytė.
„Kaip minėjau, jis yra taikomas tokiame skaičiuje Europos šalių, kad man neužtektų dviejų rankų pirštų toms šalims suskaičiuoti“, – tvirtino ji.
Ministrė pirmininkė pabrėžė, kad į darbą grįžtantys prekybininkai prievolės atlikti testus neturės, tačiau jie gali tai daryti nemokamai ir raginami pasinaudoti šia galimybe. Ji pabrėžė, kad dėl privalomo „kontaktinių darbuotojų“ testavimo ar privalomo testavimo koronaviruso židiniuose Vyriausybės pateiktą Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektą kitą savaitę turėtų svarstys Seimas.
„Tai bus sąrašas veiklų, darbų, kontaktinių darbų, kuriuose tas testas būtų reikalingas ar pradedant darbą, ar profilaktiškai, taip pat numatyta pareiga testuotis, kada įmonėje darbo vietoje ar įstaigoje yra nustatytas protrūkis“, – sakė premjerė.
Trečiadienį įsigalioję karantino pakeitimai numato, kad nuo visi atvykstantys asmenys turi turėti ne seniau nei prieš tris paras atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą.
Reikalavimai netaikomi per Lietuvą vykstantiems tranzitu, persirgusiems ar pasiskiepijusiems asmenims, taip pat jaunesniems nei 16-os. Iki šiol testus buvo galima atlikti ir atvykus į Lietuvą.