Jis išsakė rūpestį dėl Ukrainos, Moldovos ir Baltijos šalių likimo. „Mes sutarėme, kad dabar yra svarbu pasiųsti grėsmingą žinutę V. Putinui. Reikia jį perspėti, kad NATO ribų peržengimas būtų labai rizikingas, - kalbėjo J. McCainas. – Mes pergyvename dėl padėties Ukrainoje ir Europoje. Didžiuojamės, kad mūsų oro pajėgos yra čia. Apsilankėme bazėje, kuri mums paliko labai gerą įspūdį“.
J. McCainas pastebėjo, kad reikia daugiau karinių pratybų Baltijos šalyse. „Labai tikiuosi, kad ateityse bus daugiau bendrų pratybų. Vakar Estijoje stebėjome pratybas. Likome sužavėti. Tikime, kad labai svarbu, kad Lietuva krašto gynybai sugebėtų kuo greičiau skirti bent 2 proc. BVP. Tai yra labai svarbu NATO atžvilgiu. Šiais sunkiais laikais reikėtų pasistengti pasiekti tokį rezultatą“, - sakė J. McCainas.
Jis pastebėjo, kad V. Putinas supranta tik jėgos kalbą. „Esame susirūpinę dėl smurto Ukrainoje, todėl suprantame, kad mūsų atsakymas turi būti griežtas. Pergyvename ir dėl Moldovos saugumo. Jeigu Europa imtųsi griežtesnių sankcijų, manau, V. Putinas susimąstytų, - kalbėjo J. McCainas. – Puikiai suprantame, kad baimė provokuoti V. Putiną tik drąsina V. Putiną.
Senatorius Johnas Hoevenas džiaugėsi konstruktyviu dialogu su D. Grybauskaite. „Manome, kad atsakymas V. Putinui turi būti vieningas – bendrai privalo pasisakyti JAV, Europos Sąjunga ir NATO. Kalbėjome apie energetinį regiono saugumą, čia privaloma sukurti sąlygas vystytis energetikai nepriklausomai nuo Rusijos, - kalbėjo senatorius. – Tačiau atsakas Rusijai turi būti strateginis, privalome dirbti kartu, kad atlaikytume spaudimą.
Senatorius Johnas Barrasso teigė, kad po vizito Ukrainoje prieš kelias savaites, suprato, jog V. Putino planai yra labai pavojingi. „Puikiai suprantame, kad Rytų Europa turi dėti visas pastangas, kad visais aspektais galėtų būti nepriklausoma nuo Rusijos. Kadangi ši šalis energetiką naudoją kaip vieną iš pavojingiausių ginklų. Tai turime sustabdyti“, - sakė senatorius.
D. Grybauskaitės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Pranevičiūtė po vizito teigė, kad daugiausiai dėmesio buvo skirta Europos saugumo klausimams, situacijai Ukrainai bei Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimams.
„Rytoj prasideda keturšalės derybos – Ukrainos, Rusijos, JAV ir Europos Sąjungos atstovų, tikintis sureguliuoti situaciją. Rusija kol kas nieko nepadarė, norėdama padėti reguliuoti – priešingai. Matome kariuomenę ir vykstančias provokacijas“, - kalbėjo patarėja.