• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime, Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje, pirmadienį minint trečiąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines, parlamento pirmininkas Saulius Skvernelis sako, jog šiuo metu gyvename paminto žmogiškumo nuojautomis.

Seime, Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje, pirmadienį minint trečiąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines, parlamento pirmininkas Saulius Skvernelis sako, jog šiuo metu gyvename paminto žmogiškumo nuojautomis.

REKLAMA

„Šiandien, deja, pasaulyje realybė tokia, kad gyvename pamintos tarptautinės teisės, žmogiškumo nuojautomis, kad visa tai, kas buvo tvaru pasaulyje, ant ko statoma taika, santykiai tarp valstybių, visą tai gali atsidurti paraštėse“, – Ukrainos fotografo Vadimo Sarachano parodos „Prarasti namai – viltis tarp griuvėsių“ atidaryme kalbėjo parlamento vadovas.

Minėjimas Seimo rūmuose vyko tvyrant nežinomybei dėl taikos derybų baigties.

Praėjusią savaitę Saudo Arabijoje, Rijade, susitikę Jungtinių Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Marco Rubio (Marko Rubijo) ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sutarė paskirti grupes, kurios derėsis dėl karo Ukrainoje užbaigimo.

Nepaisant prasidėjusių derybų, JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) užsipuolė Ukrainos vadovą Volodymyrą Zelenskį ir faktiškai apkaltino jį dėl Maskvos invazijos. Atsakydamas į šiuos komentarus, V. Zelenskis pareiškė, kad D. Trumpas gyvena „dezinformacijos erdvėje“.

REKLAMA
REKLAMA

„Vis dar stovime“

Minėjime dalyvavo ir naujoji Ukrainos ambasadorė Lietuvoje Olha Nikitčenko.

„Mes vis dar stovime. Mums buvo pažadėta, kad per tris dienas (kris – BNS) Kijevas, o per dešimt dienų – visa Ukraina. Bet praėjo treji metai, o mes vis dar stovime. Ir mes niekur nesiruošiame trauktis, nepasiduodame, nes suprantame, kad Ukrainos saugumas yra visos Europos ir pasaulio saugumas“, – žurnalistams sakė ji.

REKLAMA

Ambsadorė pabrėžė, jog Ukraina nori taikos, tačiau ji turi būti teisinga ir ilgalaikė, o tam yra reikalingos saugumo garantijos ir sąjungininkų pagalba.

S. Skvernelio teigimu, raginimas Ukrainą sėsti prie derybų stalo skatina „nebaudžiamą nusikaltėlį daryti naujus nusikaltimus“.

„Ne vien Amerika tokį požiūrį bando demonstruoti ir tai yra klaidingas požiūris. Kiekvienas nusikaltimas už kurį nėra nubausta valstybė arba atskiri asmenys, jis skatina kartoti tuos nusikaltimus ir, deja, istorija ir tendencijos labai blogos yra“, – žurnalistams kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo vadovo, D. Trumpo diktatoriumi pavadintas V. Zelenskis sugebėjo suvienyti tautą ir tapti pasipriešinimo simboliu.

Neturi pagrindo vadinti diktatoriumi

Pats Ukrainos vadovas sekmadienį pareiškė, kad jis būtų pasirengęs palikti prezidento postą, jei tai reikštų taiką jo šalyje arba narystę NATO.

„Dar kartą parodo, kad žmogus, kuris buvo pavadintas diktatoriumi, neturi jokio pagrindo taip vadintis, nes išrinktas yra demokratiniu būdu. Rinkimai negali vykti, natūralu, kol yra karo padėtis. Ir turbūt tai irgi yra pasakymas žmogaus, kad ne dėl posto, ne dėl pozicijos laikosi“, – teigė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ambasadorė O. Nikitčenko akcentavo, jog V. Zelenskis pasirengęs padaryti viską dėl taikos, tačiau teigė nemananti galimybės jam pasitraukti iš posto.

D. Trumpo pasiuntinys Steve'as Witkoffas sekmadienį pareiškė, kad tikisi, jog Ukraina ateinančią savaitę pasirašys susitarimą dėl mineralinių išteklių su JAV kaip dalį pastangų užbaigti karą su Rusija.

REKLAMA

Pasak S. Skvernelio JAV raginimai suteikti Ukrainos išteklius kaip kompensaciją už šios šalies pagalbą, kurią Kyjivas gavo prezidento Joe Bideno laikais rodo, jog į tarptautinę politiką ir tarptautinę teisė atėjo sandorio terminas.

„Tai yra sandorio dalis, perkam–parduodam viską“, – sakė Seimo vadovas.

Plataus masto invaziją į Ukrainą Rusija pradėjo 2022 metų vasario 24 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų