Visi šie asmenys mokės įmokas tik nuo tų lėšų, kurias ims asmeniniams poreikiams ir deklaruos mokesčių inspekcijai kaip su darbo santykiais susijusias pajamas.
Seimas ketvirtadienį priėmė atitinkamas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas. Už balsavo 83 Seimo nariai, prieš - du, o susilaikė 25.
Be to, „Sodros“ įmokų minėti verslininkai nemokės pirmuosius veiklos metus, jeigu jie iš įmonės neima lėšų savo poreikiams. Tačiau kitu atveju jie turės mokėti įmoką.
Seimo Ekonomikos komiteto narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė piktinosi, kad tokios pataisos yra diskriminuojančios ir antikonstitucinės. „Pritarėme antikonstituciniam projektui, nes pakeitimai yra diskriminaciniai dėl amžiaus“. Ji taip pat piktinosi, kad nuo „Sodros“ įmokų atleidžiami ne visų smulkieji verslininkai.
Konservatorius Kęstutis Masiulis prognozavo, kad tokias pataisas prezidentė vetuos.
Mažosios bendrijos dabar už savo narius privalomąjį sveikatos draudimą - 90 litų (9 proc. MMA) moka kiekvieną mėnesį, nepriklausomai nuo to, kiek jie savo poreikiams pasiima lėšų. Tokį patį draudimą moka ir individualių įmonių savininkai bei ūkinių bendrijų tikrieji nariai.
Visų jų pensijos draudimo įmoka - 26,3 proc. - bei ligos ir motinystės draudimo įmoka - 2,2 proc. - skaičiuojama, atsižvelgiant į jų išsimokamą lėšų sumą, kuri gali būti bet kokio dydžio, bet nuo 2015 metų negalės būti mažesnė kaip minimali mėnesio alga (dabar - 1035 litai).
Visiems smulkiesiems verslininkams ir toliau bus taikomos įmokų „lubos“ - jeigu jie iš įmonės savo reikmėms per mėnesį pasiims daugiau negu 5952 litus (arba 71,424 tūkst. litų per metus), tada įmoka bus apskaičiuota tik nuo šios, o ne didesnės sumos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.