Už tokią Konstitucijos pataisą po pirmojo svarstymo balsavo 46 parlamentarai, prieš buvo dešimt, susilaikė 41 Seimo narys. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.
Pagrindiniame šalies įstatyme siūlyta numatyti, kad mokslas būtų privalomas asmenims iki 18 metų. Dabar jis privalomas iki 16 metų.
Pataisai yra pritarę Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros, Socialinių reikalų ir darbo, Teisės ir teisėtvarkos komitetai, tuo metu Konstitucijos komisija bei Vyriausybė pateikė neigiamas išvadas.
Anot Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM), jeigu būtų priimta siūloma Konstitucijos pataisa, jai įgyvendinti reikėtų papildomų išlaidų - nuo 2 iki 3 mln. eurų per metus. Tiek atsieitų apie 1400 šiuo metu nesimokančių tokio amžiaus asmenų ugdymas.
Tuo metu pataisą inicijavusi konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė tvirtina, kad privalomas mokslas gimnazijose, vidurinėse arba profesinėse mokyklose iki 18 metų įpareigos jaunuolius būti saugioje aplinkoje, leis jiems būti užimtiems ir lavinamiems, suteiks galimybę dalyvauti prevencinėse, popamokinio užimtumo programose, taip pat užkirs kelią šalinti nepažangius mokinius iš mokyklų, vos tik šiems sueina 16 metų.
ŠMM duomenimis, beveik visose Europos Sąjungos valstybėse privalomas mokslas yra iki 15–16 metų, tik Olandijoje ir Portugalijoje – iki 18 metų.
Priimti Konstitucijos pataisai reikia, kad už ją balsuotų ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių. Pataisa svarstoma ir dėl jos parlamente balsuojama du kartus su nemažiau kaip su trijų mėnesių pertrauka.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.