Seimui pritrūko balsų pritarti Krikščionių partijos frakcijos seniūno V. Žiemelio pasiūlytai rezoliucijai dėl minimalios algos (MMA) didinimo.
Susilaikius trečdaliui salėje buvusių parlamentarų ir sprendžiant, ar atiduoti rezoliuciją tobulinimui, balsai pasiskirstė vienodai ir parlamentarams teko balsuoti dar kartą.
Vos vieno balso persvara – 59 balsais „už" ir 58 „prieš“ Seimas grąžino rezoliuciją tobulinti.
Konservatorių rezoliuciją palaikė 54 Seimo nariai, nei vieno nebuvo „prieš“, tačiau susilaikė maždaug pusė – 53 parlamentarai.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė pasiūlė apjungti abi rezoliucijas ir grąžinti iniciatoriams tobulinti. „Iniciatoriams reikia kartu redaguoti rezoliucijas vienu ypu“, – ragino susitarti I. Degutienė.
Svarstant kitą – konservatorių J. Razmos, J. Dagio ir neseniai iš partijos pašalinto tautininko G. Songailos pateiktą rezoliuciją, argumentuota, kad Seimas privalo paraginti Vyriausybę didinti algas.
„Ši minimali alga neskatina žmonių dirbti, nes skirtumas tarp minimalios algos ir socialinių išmokų yra 20 litų“, – už rezoliuciją kalbėjo socialdemokratas Juozas Olekas, siūlydamas abi rezoliucijas apjungti, kad būtų aiškiau įvardinti siūlomi algos dydžiai ir terminai.
Politologas L. Bielinis sakė, kad minimalios algos didinimas gali būti susijęs su artėjančiais Seimo rinkimais. Politologo teigimu, partijos, didindamos minimalią algą, tikisi pritraukti rinkėjų.
Praėjusią savaitę rezoliucijos projektą „Dėl minimalios mėnesinės algos didinimo“ pateikė Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas V. Žiemelis. Jame siūloma Vyriausybei nuo šių metų liepos 1 d. didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 900 litų, o nuo 2012 m. sausio 1 d. – iki 1000 litų.
Dokumento projekte siūloma taip pat laipsniškai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį, kuris galėtų užtikrinti geresnį socialinį teisingumą, nemažinant gyventojų suinteresuotumo darbine veikla.
Kitą dokumentą – rezoliucijos projektą „Dėl minimalios mėnesinės algos“ yra pateikęs Seimo narys Gintaras Songaila.
Jame siūloma Vyriausybei, remiantis objektyviais ekonominės socialinės padėties vertinimais, neatidėliojant suformuoti poziciją savo atstovams Trišalėje taryboje dėl minimalios mėnesinės algos didinimo, o gavus Trišalės tarybos sprendimą – priimti Vyriausybės nutarimą dėl minimalios mėnesinės algos didinimo. Taip pat siūloma Trišalei tarybai ir Vyriausybei apsvarstyti diferencijuotos minimalios mėnesinės algos nustatymą atskiroms ūkio šakoms, regionams bei darbuotojų grupėms.
Rezoliucijos projekte pažymima, kad 2008 m. nustatytas 800 litų minimalios mėnesinės algos dydis, kai tuo metu vidutinis šalies atlyginimas buvo 2151 litas, o 2011 m. balandžio mėnesį jis tesiekia 2121 litas.