Kaip pažymi karo ekspertas Olegas Ždanovas, Rusijos Federacijai trūksta darbo išteklių, įrangos ir komponentų jos remontui. Todėl Rusijoje buvo nuspręsta pasirašyti dekretą dėl techninės mobilizacijos, o tai reiškia, kad įmonės privalės vykdyti valstybės gynybos įsakymus, samdyti tam personalą, organizuoti visą parą vykdomą darbą valstybės užsakymui vykdyti.
Tai taikoma tiek valstybinėms, tiek privačioms įmonėms. Jie turės taisyti įrangą, kuri ateina iš sandėliavimo vietų ir tiesiai iš kovos zonos.
„Rusijos Federacija pagaliau suprato, kad karas nėra pasivaikščiojimas parke ir lengvo karo Ukrainoje nebus“, – sako ekspertas.
Ždanovas pasakoja, kad kai gamyklos prieigose stovi ešelonas su sugedusia įranga, bet dabar sunku organizuoti darbo vietas, pereiti į trijų pamainų darbą ir iškviesti žmones iš atostogų, dirbti savaitgaliais ar švenčių dienomis, rasti pinigų komponentams pirkti ir pačių komponentų.
Rusijos Federacijos Valstybės Dūma taip pat pasiūlė sudaryti sutartį Rusijos ginkluotosiomis pajėgoms ir Nacionalinei gvardijai su mokyklos absolventais, kurie iš esmės neturi karinės tarnybos patirties. Tokiu būdu Kremlius galės papildyti Rusijos kariuomenės kovinį personalą.
Priminsime, kad ankstų vasario 24-osios rytą Rusijos kariai pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Vėliau priešas pradėjo puolimą kai kuriose Luhansko ir Donecko srityse.
Luhansko srities priešai sugebėjo perimti kontrolę daugelyje gyvenviečių, įskaitant Severodonetską ir Lisichanską. Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius teigė, kad, kukliausiais skaičiavimais, mūšiuose dėl Lisichansko okupantai neteko apie 7 tūkst.