„Tikiu ir turiu vilties, kad kai kurios pajėgos čia ir užsiliks, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. – Tikrai čia yra turbūt toksai ne tik treniruotės pagrindinis aspektas, bet ir laikinas arba ilgalaikis dislokavimas kai kurių pajėgų specialiųjų operacijų.“
Pasak Lietuvos kariuomenės operacijų pajėgų vado pulkininko Mindaugo Mažono, Lietuvoje be pertraukos nuo 2015 metų dislokuotos Jungtinių Valstijų specialiosios pajėgos.
„Dabar kalbamės su kitomis šalimis, bet kol kas detalių labai negaliu atskleisti“, – žurnalistams sakė jis.
Pasak pulkininko, šalys, kurių pajėgų nuolatinio buvimo tikimasi yra „labai panašios“ kaip ir Lietuvoje esančio NATO bataliono sudėtis.
NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei vadovauja Vokietija, karius ir civilinį personalą į vienetą yra siuntusios Vokietija, Nyderlandai, Norvegija, Belgija, Prancūzija, Čekija, Kroatija, Liuksemburgas ir Islandija.
Specialiųjų operacijų pajėgas sudaro keturi padaliniai – Ypatingosios paskirties tarnyba, Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, Kovinių narų tarnyba bei Mokymo ir kovinės paramos centras.
Pajėgose tarnaujančių karių skaičius yra neskelbiamas. Jie yra tarnavę tarptautinėse misijose Afganistane ir Ukrainoje, kur apmokė vietines pajėgas.
Pagrindinės SOP užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir kovinė parama.