Vis aktyviau darbo pradedantys ieškoti romai teigia, kad darbdaviai duris atveria tik šviesesnio gymio asmenims.
Nors į ketvirtadienį Romų visuomenės centre iškilmingo naujo savarankiškos darbo paieškos terminalo atidarymą romų beveik neatėjo, Vilniaus darbo biržos vadovas tikina, kad jie pradėjo aktyviau domėtis įdarbinimo galimybėmis.
„Jeigu prieš 2 metus buvo registruota 20–30 kreipdavosi į Darbo biržą, tai šiandien, kai mes suteikėme informaciją, jie pamato galimybes ir konkrečią pagalbą, du kartus daugiau yra registruota romų tautybės asmenų“, – Lietuvos televizijai teigė Juozas Kankevičius, Vilniaus darbo biržos direktorius.
Darbo biržos direktorius neslepia, kad romai ypatinga bendruomenė – turinti kitokį gyvenimo būdą ir požiūrį į darbą. Populiariausi tarp čigonų neilgalaikiai viešieji darbai. Ilgesniam laikui įdarbinamas vos vienas kitas.
Patys romai sako, kad visuomenės ir darbdavių požiūris į juos partaruoju metu tik blogėja. Pasak Josifo Tyčino, Romų bendruomenės prezidento, darbdaviai priima tik šviesaus gymio romus, o „juodbruviai“ darbuotojai atsitrenkia į uždarytas duris.
Bendruomenės prezidentas sako, kad pastaraisiais metais visuomenės požiūris į romus tik blogėja.
Lygių galimybių kontrolieriaus atliktas tyrimas patvirtina, kad šios tautybės žmones darbdaviai diskriminuoja.
Prieš trejus metus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas rodo, kad per 40 proc. romų niekada neturėjo legalaus darbo, nors dauguma jų per 70 proc. teigė norį įsidarbinti, ar pakeisti darbą.
Lina Laurinaitytė–Grigienė
LTV „Šiandien“