romai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „romai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „romai“.
Vaistais apsinuodijus mažametei – įspėjimas tėvams: „Tą suvokę net nusipurto“
Per plauką nuo tragedijos – Vilniaus medikams pavyko išgelbėti, įtariama, metadono tablete apsinuodijusią ir į reanimaciją patekusią trimetę. Išgydytos mergaitės vaiko teisių apsaugos specialistai tėvams neatidavė – ją globoja giminaičiai.
Artimieji rūpinasi ir kitais dviem šios šeimos vaikais. Tai antras atvejis šiemet, kai narkotikais apsinuodija mažamečiai.
Jurga Anusauskienė ryžosi netikėtam žingsniui: „Daugelis nustebo“
Po aštuonerių metų pertraukos fotomenininkė Jurga Anusauskienė savo gerbėjus pakvietė į išskirtinę parodą. Ji pristatė seriją fotodarbų, kuriuose vaizduojamas šiandieninis romų gyvenimas, jų tradicijos, kasdienybė ir vertybės.
Paroda, pavadinimu „Mes – romai, Mes Dievo duoti“, pasakoja apie šios tautybės žmones ir kviečia susipažinti su jais, atsisakant stereotipų, rašoma pranešime spaudai.
Išgirdęs būrėjos pranašystę Jankevičius sunerimo: „Pasirūpinsiu, kad žmona nesužinotų“
Bene ryškiausi Lietuvos romai – Ištvanas Kvikas ir Rožė Koldaras atvyko į laidą „Gero vakaro šou“. Kartu su grupe „Sare Roma“ jie papasakojo apie tai, kaip romų bendruomenė elgiasi su mirusiais, o laidos vedėjui Justinui Jankevičiui buvo pasiūlytas seansas pas būrėją.
Ištvanas ir Rožė papasakojo apie tai, kaip romai mini Vėlines.
„Mes turime labai daug gedėjimo tradicijų. Pavyzdžiui, prie mirusio žmogaus namo tris dienas turi degti laužas, kuris nė už ką negali užgesti.
Ištvanas Kvikas prabilo apie skaudų išgyvenimą mokykloje: liepdavo rašyti žodį „muilas“
Žinomas Lietuvos romas, ansamblio „Sare Roma“ vadovas Ištvanas Kvik daug metų dirba su socialiniais projektais, skatinančiais romų integraciją į visuomenę.
Vyras sako, kad darbas keičiant visuomenės nuostatas sunkus ir rezultatai nėra pasiekiami greitai.
Tačiau jis neslepia pastebintis daug teigiamų pokyčių. Plačiau apie tai vyras sutiko pasidalinti su mūsų skaitytojais.
Rasmos dėl tamsesnio gymio nepriėmė į darbą: šių žodžių niekada nepamirš
Romų diskriminacija Lietuvoje vis dar plačiai paplitusi. „Negali čia dirbti, nes esi čigonė“, „esi per tamsi“, „neikite pas ją, nes būsite apvogti“ – replikos, su kuriomis tenka susidurti panevėžietei Rasmai. Kaip pasakoja moteris, bandant Lietuvoje susirasti darbą tamsesnis gymis tampa reikšmingu faktoriumi.
Pernai atliktos Eurobarometro apklausos duomenimis, ketvirtadalis Lietuvos gyventojų nenorėtų dirbti su romų tautybės kolega.
Vilniuje bus minima Pasaulinė romų diena, Seime vyks konferencija
Pirmadienį Vilniuje bus minima Pasaulinė romų diena, Seime bus diskutuojama apie romų kultūrą ir problemas, su kuriomis susiduria šios tautybės žmonės.
Minėjimas prasidės popiet prie Žvėryno tilto, kur bus giedamas romų himnas ir vyks iškilmingas gėlių vainikų plukdymas Neries upe.
Vėliau Seime vyks konferencija ir apskritojo stalo diskusija, kurioje bus kalbama apie romų kultūrą ir aptariamas romų įtraukimo į visuomenę gerinimas ir stereotipų mažinimas.
Jurga Anusauskienė ir Marius Jampolskis – apie romus: „Jie nėra tokie, kaip apie juos kalba“
Jau kuris laikas žiniasklaidoje gyventojai girdi žinomų žmonių asmeninius pasakojimus apie jų santykį ir pažintį su romais.
Fotomenininkė Jurga Anusauskienė prisipažįsta, kad gyvena romų kaimynystėje ir dėl to nesijaučia mažiau saugi, o aktorius ir režisierius Marius Jampolskis pasakoja, kad dirbdamas romų renginiuose jaučiasi laukiamas kaip šeimos narys.
„Aš šalia jų gyvenu, matau juos kiekvieną dieną. Jie – mano kaimynai.
Ištvanas Kvikas – apie restorano uždarymą ir romus: „Didžiausia diskriminacija – mokyklose“
Visai neseniai Vilniaus centre duris užvėrė romų bendruomenės pirmininko, daininko Ištvano Kviko restoranas „Gypsy Lounge & Grill“. Kultūra dvelkianti vieta suburdavo daugybę žmonių tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis. Kaip tikino restorano savininkas, tai buvo vieta, griovusi stereotipus apie romų tautybės žmones. „Dar iki galo nesupratome, kad romai yra tokie patys žmonės kaip ir visi“, – kalbėjo vyras.
Vilnių nuspalvino „Gypsy fest“: ryškūs šokiai ir ant žirgų pasirodę romai
Rugsėjo 17 d., Tautų mugės metu Vilniaus centrą nuspalvino teatralizuota eisena. Tai – kasmetinė tarptautinio romų festivalio GYPSY FEST eisena, kuri šiemet tapo Tautų mugės dalimi. Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik eisenoje su kitais romais pasirodė su tikrais žirgais, kaip tai įprasta romų kultūroje.
Vilniuje paminėta Tarptautinė romų genocido diena
Vilniuje esančiame Panerių memoriale trečiadienį paminėta Tarptautinė romų genocido diena, pranešė romų bendruomenė.
Renginio metu atidengtas simbolinis romų tautybę simbolizuojantis vežimo ratas, padėtos gėlės, prie vadinamosios „Kauno duobės“ pagerbti Antrojo pasaulinio karo metu persekioti ir nužudyti romai.
„Kaip rodo šaltiniai, iš viso čia palaidota apie 8000 nužudytų įvairių tautybių žmonių. Tarp jų ir romų. Tai buvo brutalus ir žvėriškas žmonių žudymas.
REKLAMA
REKLAMA
Eglė Viskantaitė. Paskutinis suolas – greitkelis į visuomenės užribį
Balandžio 8-oji yra Tarptautinė romų diena. Sėdėdama su keturiolikos metų jaunuoliu, negebančiu perskaityti nė vieno žodžio, kantriai vardinančiu raidę po raidės r o m ų š v i e t i m a s, atsimenu seniai girdėtą socialinės darbuotojos ponios P. istoriją: „Ilgą laiką aš galvojau, jog turiu mokymosi sutrikimų.
1970–aisias, Didžiojoje Britanijoje, indų kilmės vaikus laikydavo kvailesniais, todėl daugiausiai laiko mokykloje praleisdavau kimšdama ir siūdama meškiukus.
Duktė įtarė, kad sukčiai bando apgauti jos motiną: tai, ką išvydo naktį kapinėse, pašiurpino
Tokio keistumo iškvietimo Panevėžio policijos pareigūnai jau seniai nebuvo gavę. Į policiją paskambino išsigandusi duktė, kuri įtaria, kad jos mama papuolė į gudrių romų tautybės sukčių rankas.
„Kiekvieną rytą eina ant čigonų kapo. Ir dabar jos ten yra trys, tai su čigonėm turbūt, taip išeina. Ir ten leis naktį, grįš tik ryte“, – sunkiai suvokiamą situaciją nupasakojo 80-metės senjorės dukra.
Pareigūnai kartu su dukra nuvyko į Ramygalos gatvėje esančias kapines.
Romų diskriminacija, lyčių nelygybė, stringantis partnerystės įstatymas – Jungtinės Tautos įvertino Lietuvos situaciją
Jungtinių Tautų Ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių komitetas kovo pradžioje užbaigė 73-ąją sesiją. Joje buvo apžvelgta ir Lietuvos situacija. Tai – trečias kartas, kai šiame komitete vertinama Lietuva. Komitetas paskelbė baigiamąsias pastabas apie ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių užtikrinimą šalyje.
„Sare roma“ praskleidė romų tradicijų šydą: vestuvėms ruošiasi nuo vaiko gimino, o nuotaką reikia išpirkti
Romai garsėja įdomiomis, mums neįprastomis ir išskirtinėmis tradicijomis. TV3 laidoje „Gero vakaro šou“ apsilankę romų teatro „Sare roma“ lyderiai Ištvanas Kvik ir Rožė Koldaras praskleidė šį paslaptingo romų gyvenimo šydą.
Lyderiai pripažino, kad labiau už viską romai mėgsta šventes, o ypač – vestuves, į kurias susirenka visa bendruomenė!
„Vestuvės mums – pati didžiausia šventė, tad vos gimsta vaikas, tu iškart ruošiesi jam arba jai surasti geriausią vyrą ar moterį.
Graikijos policijai pašovus romų paauglį kilo pikti protestai
Graikijos policijai pirmadienį pašovus romų paauglį, kurio būklė dabar kritinė, antrajame pagal dydį šalies mieste Salonikuose kilo pikti protestai ir muštynės.
16-metis buvo pašautas į galvą anksti pirmadienį, kai nesusimokėjęs išvažiavo iš degalinės netoli Salonikų uostamiesčio, pranešė valstybinė televizija ERT.
Policija paskelbė, kad paauglys, norėdamas išvengti arešto, savo sunkvežimiu bandė taranuoti jį motociklais persekiojusius pareigūnus.
Europos Taryba: Graikijoje plačiai diskriminuojami gėjai, romai ir migrantai
Graikija turi aktyviau kovoti su netolerancija LGBTI, romų bendruomenėms bei migrantams, ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje paragino Europos Taryba.
Nepaisant vyriausybės plano iki 2025 metų padidinti mažumų integraciją, ataskaitoje teigiama, kad Graikijos LGBTI bendruomenė ir toliau susiduria su netolerancija ir diskriminacija – homofobiškus komentarus kartais išsako net mokyklų pedagogai, teigiama Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją (ECRI) ataskaitoje.
Sostinės dienose – ne tik lietuviai, bet ir romai: ragina nesibaiminti jų tautos
Sostinės dienose linksminasi ne tik lietuviai, bet ir romai, kurie 6-ą kartą susirinko švęsti savo kultūros festivalį. Ir kviečia susipažinti su jų tauta: nevengti, nesibaiminti romų. Taip bendruomenė bando sunaikinti visus neigiamus stereotipus, mat dažnas lietuvis vis dar nenori įsileisti romo į savo kaimynystę.
Sostinės dienose dar vienas praeivių akis traukiantis reginys: spalvingi rūbai, aistringa muzika ir prabangūs automobiliai.
Vilniaus senamiestį užplūdo romai – vyksta festivalis
Sekmadienį Vilniaus senamiestyje vyksta romų kultūros festivalis „Gypsy Fest 2022“. Prie Rotušės skamba čigonų muzika, vyksta šokiai.
Po vidurdienio vyko romų eitynės nuo Katedros aikštės, vakare Vilniuje vyks didelis koncertas.
Nuotraukų galerijoje galite pamatyti akimirkas iš eitynių.
Seimo pirmininkė: Lietuvoje per mažai žinoma apie romų istoriją
Lietuvoje per mažai žinoma apie skaudžią šalies romų istoriją, antradienį minint Tarptautinę romų Holokausto aukų atminimo dieną sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Šią dieną Europa prisimena Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje išžudytus romus. Tačiau skaudi ir mūsų šalies romų istorija, apie kurią, deja, dar per mažai žinome“, – sakoma Seimo pirmininkės pranešime.
Aiškėja daugiau apie konfliktą Jonavos kavinėje: jos vadovas pateikė savo versiją
Diskriminacija ar tiesiog eilinis konfliktas? Įvykiu vienoje Jonavos kavinėje domisi ir teisėsauga, ir lygių galimybių kontrolierė. Atėjusios papietauti romų tautybės moterys neaptarnautos, išvadintos nepagarbiais epitetais ir už rankų ištemptos lauk. Įtarimų kelia ir policijos pareigūnų veiksmai, kodėl šie atvykę į kavinę nereagavo į čigonių skundus.
Konfliktas Jonavos kavinėje: vietoje maisto romės išgirdo, kad yra kiaulės
Romų tautybės moterys, užsukusios papietauti į kavinę Jonavoje, išgirdo, kad „čigonai yra kiaulės, visur prišiukšlina, todėl direktorius neleidžia jų aptarnauti“. Jos tikina, kad negražius žodžius sekė tokie pat veiksmai, mat joms ėmus prieštarauti dėl tokios diskriminacijos, iš virtuvės išpuolė vyras, kuris prieš jas smurtavo.
Romų tautybės moteris socialinio būsto laukia jau 10 metų: aš sėdžiu stotyje, nes neturiu, kur eiti
Romų tautybės Kristinos namai sudegė per gaisrą. Moteris neturi, kur gyventi, o socialinio būsto laukia jau 10 metų. Kristina nebežino, ką daryti ir kur gyventi, todėl pagalbos kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“.
Didžiulė nelaimė – gaisras Kristinos gyvenime įvyko neseniai.
„Kažkas sudegino namą, jau antrą kartą sudegino. Šitas namas buvo duotas savivaldybės, seniai buvo duotas jos mamai.
Iš laidotuvių važiuojantys vyrai įkliuvo policijai – vairuotojas „gulėjo“ ant vairo
Kauno policija gavo pranešimą apie keistai miesto gatvėmis manevruojantį „Audi“ markės automobilį. Liudininko teigimu, vairuotojas judria gatve lėkė pravirais langais ir tarsi gulėdamas prie vairo. Visą situaciją nufilmavo ir laidos „Farai“ operatoriaus kamera.
Išvydęs policijos švyturėlius „Audi“ vairuotojas klusniai sustojo, o kartu su juo važiavę dar du keleiviai teigė vykstantys namo po laidotuvių.
Ištvanas Kvik – apie darbą karantino metu, koncertų ilgesį ir pandemijos baimę
Jau beveik metai, kaip pandemija pakoreagavo visų mūsų gyvenimą, o kai kurių sričių atstovams teko nutraukti veiklas. Šalyje sugriežtinus karantiną, Lietuvos atlikėjai savo žiūrovų koncertuose jau nematė nuo pavasario.
Ir nežinia, kada pamatys. Vieni laukia geresnių laikų, kiti imasi naujų veiklų. Žinomas daininkas Ištvanas Kvik sutiko skaitytojams papasakoti apie darbą karantino metu, koncertų ilgesį ir pandemijos baimę, rašo pranešime spaudai.
Taboro neliko, tačiau jis ir toliau klesti: narkotikai slepiami net tarp akmenų
Kol vieni taboro gyventojai išrinkinėja ar griauna nelegalias trobas, ar palikę jas traukia į sostinę ar į vakarų šalis, kiti, nors iš Vilniaus miesto savivaldybės yra gavę socialinius būstus, grįžta į taborą platinti narkotinių medžiagų. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato policijos pareigūnai ir toliau neatleidžia vadžių kovoje su narkotinių ar psichotropinių medžiagų prekyba.
Gegužės 8 d., penktadienį, apie 12.30 val.
Vilniaus taboras šluojamas nuo žemės paviršiaus: jo gyventojai išplito po miestą
Vilniaus Romų tabore griaunami likę paskutiniai penki namai. Iki ateinančios savaitės jų turi iš viso nebelikti. Dabar čia vienas kitas romas renkasi likusius daiktus ir baigia griauti savo trobesius. Greitu metu Vilniaus Kirtimų mikrorajone styros plynas laukas. Romai liūdi dėl griaunamos gyvenvietės, tačiau su viltimi kalba apie naują gyvenimo etapą.
Šventinė tradicija ar patyčios? Piktinasi „žydukų“ ir „čigonų“ personažais
Nors žiema „į kiemą“ taip ir neatėjo, antradienį visoje Lietuvoje švenčiama jos „išvarymo“ šventė – Užgavėnės. Persirengėlių mėgiami „žydukų“ ir „čigonų“ yra įžeidžiantys, tvirtina naujienų portalo tv3.lt kalbinti romų ir žydų bendruomenių atstovai. Tuo metu etnologas tvirtina, kad šventė, atsisakius šių personažų, savo žavesio neprarastų.
Užgavėnės nuo senų laikų Lietuvoje švenčiama šventė, kurioje persirengiama įvairiais personažais.
Vilniuje romų taboras virsta tyrlaukiu, bet prekyba kvaišalais klesti
Vilniaus piktžaizde vadinamas romų taboras virsta tyrlaukiu. Nelegalių trobų ir jų gyventojų sostinės pakraštyje jau beveik neliko. Visgi tiek buvę narkomanai, tiek ir policija patvirtina: nors buvusių gyventojų ten nebelikę, prekyba kvaišalais ten vyksta, kaip vykusi. O dalis narkotikų pardavėjų savo veiklą perkėlė arčiau vilniečių – į miestą.
Čigonai – ginklo taikiklyje: naujas žaidimas ragina taikytis į žmones
Viena kompiuterinius žaidimus kurianti Lietuvos įmonė panaudojo Kirtimuose gyvenančius romus kaip taikinius savo žaidimuose. Žaidimo, kuris yra smurtinis, reklamoje taikiniais naudotos Kirtimuose gyvenančių vaikų ir vyresnių žmonių nuotraukos, matosi į juos nukreiptas ginklas. Žaidimo reklama su smurtą skatinančiomis scenomis gangsteriai.lt, kurie ir yra žaidimą sukūrusi bendrovė, „Facebook“ paskyroje kabėjo kelias dienas. Nuotraukos, reklamuojančios žaidimą sulaukė daug dėmesio.
Popiežius Bažnyčios vardu atsiprašė romų už diskriminaciją
Popiežius Pranciškus sekmadienį Rumunijoje susitiko su romų bendruomenės atstovais ir paprašė visų romų tautybės žmonių atleidimo už Romos Katalikų Bažnyčios jų atžvilgiu vykdytą diskriminaciją. Roma sudaro apie 10 proc. iš 20 mln. Rumunijos gyventojų. Daugelis romų yra marginalizuojami ir gyvena skurdžiomis sąlygomis. Ištįsus amžiaus šios tautybės žmonės kenkia nuo diskriminacijos ir įžeidimų.
Pasakė, kokios kaimynystės purtosi dažnas lietuvis: turi argumentų „prieš“
Lietuviams vis dar kelia siaubą čigonų kaimynystė. Kas antras lietuvis pasisako, kad nenorėtų gyventi šalia romų tautybės žmonių. Uždari išliekame ir pabėgėliams bei kitiems užsieniečiams. Vilnietė Božena buvo pakviesta į konferenciją papasakoti apie diskriminaciją, kurią patiria romai Lietuvoje. O papasakoti, moters teigimu, ji gali daug – esą rasinės patyčios Lietuvos čigonus kankina kone kasdien.
Lietuva paraginta kovoti su stereotipais romų atžvilgiu
Tautinių mažumų teisėmis besirūpinanti Europos Tarybos institucija antradienį paragino Lietuvą daugiau dėmesio skirti tautinių mažumų moksleivių teisėms apsaugoti ir imtis priemonių prieš neigiamus stereotipus romų atžvilgiu. Tokius raginimus išsakė Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos patariamasis komitetas.
Verdikto sulaukė mirtinus narkotikus platinusios moterys
Klaipėdoje teismas nusprendė, kad itin dideliais kiekiais narkotikus pardavinėjusios Jelena Kasperavičiūtė ir Aliona Stefanovič pataisos namuose praleis atitinkamai 6-erius ir 8-erius metus. Svetlana Adomaitytė į pataisos namus nevyks, nes laukiasi, jai bausmės vykdymas atidėtas. Teismo salėje buvo pasigirdę dejonės ir ašarojimai, tačiau iš salės ir nuteistieji, ir jų palaikymo komanda spruko slėpdami veidus ir nedaugžodžiaudami.
Žmogaus teisių sargai smerkia kruviną išpuolį prieš romus
Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič pirmadienį pasmerkė išpuolį prieš romų stovyklą Vakarų Ukrainoje, kai žuvo vienas žmogus, o dar keturi, įskaitant vieną 10-metį, buvo sužeisti. Peiliais ginkluotų paauglių grupė šeštadienio vakarą įsiveržė į romų stovyklą Lvovo pakraštyje ir ėmė draskyti palapines, naikinti turtą ir puldinėti gyventojus. Pareigūnai užpuolikus vadina „linkusiais į radikalizmą“; šiuo eufemizmu vadinami ultradešinieji.
Pasala tabore: sulaikė narkotikus platinusią moterį ‒ pareigūnų akivaizdoje bandė nuslėpti įkalčius
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato 2-ojo veiklos skyriaus pareigūnams įkliuvo romų tautybės moteris, neteisėtai disponavusi narkotinėmis medžiagomis. Gruodžio 13-osios naktį pareigūnai suorganizavo pasalą tabore. Pareigūnams stebint aplinką, į vieną iš nelegalių pastatų ėmė rinktis policijai žinomi narkomanai. Pareigūnams kilo įtarimas, kad būtent ten yra platinamos narkotinės medžiagos.
Čigonišką gyvenimą tabore palikusi šeima pravėrė socialinio būsto duris
Vilniuje esantis romų taboras sena ir opi problema. Laikas nuo laiko vyksta taboro gyventojų namų griovimas, priverstinis iškraustymas. Kur kas dažniau pasiekia žinios apie rastus negyvus taboro lankytojus. Politikai ir tarnybos aiškina, kad ši situacija pasikeistų, išsklaidžius didžiausią Lietuvos taborą. Žadėtas iškraustymas vyksta lėtai.
Kol lietuviai aprauda kapus, čigonai prie jų kelia taurelę: „Tai mūsų tėvų ir protėvių tradicija“
Kai lietuviai šiandien mirusius atsimena rimtyje ir su ašaromis, kai kuriose kapinėse skamba juokas, liejasi alkoholis ir kvepia maistu. Taip pagal senas tradicijas visų šventųjų dieną mini čigonai. Kapinėse jie valgo ir geria. Senovėje ir lietuviai į kapines nešdavosi maisto ir gėrimų, tačiau tradicija seniai išnyko. Čigonai stengiasi papročių neužmiršti. Jie įsitikinę – velionys norėtų, jog gyvieji gerai gyventų.
Vilniuje sulaikė romus iš Baltarusijos: įsigudrino vogti iš specifinių vietų
Vilniaus apskr. policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos operatyviai sulaikė romų tautybės kišenvagius, atvykusius iš Baltarusijos. Kriminalistai pastebėjo, kad pastaruoju metu sostinėje padaugėjo kišenvagysčių ‒ daugiausia jų padaroma batų ir dėvėtų drabužių parduotuvėse. Vienintelio Lietuvoje padalinio, užsiimančio kišenvagysčių išaiškinimu ir užkardymu, pareigūnai ėmėsi darbo. Rezultato ilgai laukti nereikėjo.
Užpulti vaiką gelbėję medikai
Antradienį Vilniuje sulaikyti trys romų tautybės asmenys, užsipuolę greitosios medicinos pagalbos medikus. Policijos departamento duomenimis, apie 20.30 val. Čigonų gatvėje Vilniuje trys romų tautybės asmenys užsipuolė pas dviejų metų vaiką atvykusius greitosios medicinos pagalbos darbuotojus bei apspardė jų tarnybinį automobilį „VW Crafter“. Įtariamieji – 1965 metais gimęs vyras, 1967 metais gimusi moteris ir 1991 metais gimęs vyras – uždaryti į areštinę.
Klyksmai daugiavaikės šeimos bute – tokio chaosai pareigūnai seniai nebuvo matę
Šiauliai – policijai paskambinę daugiabučio gyventojai pranešė apie triukšmą ir išdaužtą kaimynų langą Šilėnų kaime. Atvykusius pareigūnus pasitiko vaikų keliamas šurmulys ir pasiteisinimai dėl išgertuvių. Mažamečių vaikų mama prisipažįsta turinti 9 atžalas. Policininkai namuose pasigedo blaivių žmonių. Pagaliau atsirado viena moteris, vaikų močiutė, tačiau niekaip nepavyko gauti jos dokumentų.
Romų atstovė apie įtariamus I. Strazdauskaitės žudikus: labai sunku patikėti
Dėl ciniško plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo suimti keturi romų tautybės asmenys. Būtent įtariamųjų tautybė, anot pačių romų, tapo neapykantos ir pagiežos kupinus žodžius viešai laidančios visuomenės dėmesio centre. „Jūs net neįsivaizduojate, kaip pergyvena romų bendruomenės visoje Lietuvoje. Visi yra šokiruoti, nes romai nėra žudikai ir tokie atvejai tik dar labiau stabdo ir taip vangiai vykstantį integracijos procesą.
Sučiupę ketveriukę, pareigūnai moters chalate rado paketėlį
Vilniuje pareigūnams su narkotikais įkliuvo du vyrai ir besilaukianti moteris. Kovo 9 d. apie 20 val. Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato kriminalistai tikrino informaciją dėl narkotinių medžiagų platinimo Vilniuje, Rodūnios kelyje. Pareigūnai pastebėjo į kiemą įvažiuojantį automobilį „Opel Omega“, iš kurio išlipo du vyrai (gimę 1987 m. ir 1981 m.), nėščia moteris (gimusi 1993 m.) ir dvi mažametės mergaitės (gimusios 2009 m. ir 2012 m.). Visi jie romų tautybės.
Vilniaus romų tabore – ilgai laukti pokyčiai
Vilniaus romų tabore antradienį pradedami griauti nelegaliai pastatyti namai. Statiniai griaunami Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos iniciatyva, vykdant dar pernai priimtus teismo sprendimus, kurie buvo perduoti antstoliams. Vilniaus romų bendruomenės pirmininkas Stepas Visockis BNS patvirtino, jog bendruomenė yra gavusi raštą, jog nevykdžius teismo reikalavimo nugriauti du namus kuriuose gyvena trys šeimos, jie bus nugriauti antradienį.
Radvililiškyje romų porelė apvogė moterį
Rugpjūčio 17-ąją Radviliškio mieste, Dariaus ir Girėno gatvėje romų tautybės vyriškis sutikęs moterį paprašė pagalbos, sakė neturintis pinigų grįžimui į Vilnių. Moteriai atidarius piniginę, vyras iš jos ištraukė 50 eurų kupiūrą ir pasišalino. Kitoje gatvės pusėje romų tautybės vyro laukė moteris, taip romų tautybės. Po vagystės abu skubiai pasišalino.
Pinigus ištraukęs vyras buvo apie 165-175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, tamsaus gymio.
Sukčių taikiniai – vaikai ir seneliai
Nuo sukčių ir vagių nukentėjo vaikai ir seneliai. Antradienį Radviliškio rajone, Grinkiškio miestelyje, Beržų gatvėje, po romų tautybės dviejų moterų apsilankymo iš 88 metų senolės buvo pavogta 20 tūkst. eurų. Pinigai buvo staliuko lentynoje, pranešė policija. Antradienį gautas pranešimas, kad pirmadienį apie 13 val. į butą Vilniuje, Savanorių prospekte, atėjo nepažįstama moteris. Ji prisistatė socialine darbuotoja ir pasakė vilnietei parašyti pareiškimą dėl kompensacijos už paslaugas.
Vilniaus tarybos narys: taboras – ne romų, o miesto problema
Taboras – ne romų, o miesto problema, „Žinių radijui“ sakė aktyvus romų bendruomenės narys, dainininkas Ištvanas Kvikas. „Normalus žmogus, gyvenantis XXI a., nori gyventi normaliai, normaliame bute, turėti kur apsiprausti, išleisti savo vaiką į mokyklą. Šį klausimą mes ne vieną kartą aptarėme su romais, kurie iki šiol gyvena tabore, nes ten nėra sąlygų“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo I. Kvikas.
Vilniaus Taryba stabdys narkomanijos plitimą Kirtimų tabore
Sostinės Taryboje pasirašyta rezoliucija dėl romų Kirtimų tabore vykdomos prekybos narkotinėmis medžiagomis užkardymo. Šia rezoliucija kreipiamasi į LR Vyriausybę ir prašoma imtis skubių priemonių užkirsti kelią narkotikų vartojimui, pasiūlos augimui romų tabore Kirtimuose. Rezoliucijoje pažymima, kad norint per trumpą laiką visiškai sustabdyti prekybą narkotikais, turėtų vykti nuoseklus kasdienis darbas, o ne proginio parodomojo pobūdžio akcijos.
Romų bendruomenės pirmininko džiaugsmai: Vilniaus centre atsidarys romų kavinė
Romai – labiausiai stigmatizuota grupė Lietuvoje, kurios dažniausiai vengia ir darbdaviai, ir patys gyventojai. Nepaisant to, Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas Ištvanas Kvikas teigia, kad gyventi Lietuvoje jam gera, o čigonų kaip klajoklių gyvenimo būdą ir net visą mentalitetą, pasak jo, galima pakeisti. „Man gera gyventi visur, nes gal Dievas mus taip myli, kad neduoda nė gabaliuko žemės – mums duoda visą žemę. Dėl to man visur jauku, bet Lietuva yra mano gimtinė, ir man čia gerai.
Atsirūgo siunta čigonų taborui: 10 kilogramų heroino „virto“ ilgais kalėjimo metais
Vilniaus apygardos teismas (VAT) penktadienį paskelbė sprendimą baudžiamojoje byloje dėl heroino kontrabandos iš Tadžikistano į Lietuvą ir disponavimo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Manoma, jog į Lietuvą gabento apie 10 kilogramų narkotikų krovinio vertė – daugiau negu milijonas eurų, narkotikai buvo skirti Vilniaus romų taborui. Tiesa, kaltės įrodyti dėl narkotinių medžiagų kontrabandos nepavyko.
Vilniaus romų integracijos programą tikimasi patvirtinti balandį
Vilniaus savivaldybė baigia rengti romų integracijai skirtą programą, kuri leistų išardyti Kirtimuose veikiantį didžiausią taborą. „Planas yra, kad iki balandžio 14 dienos programa turėtų būti apsvarstyta komitetuose ir jau pateikta tarybai“, - BNS sakė romų integracijos darbo grupės vadovas liberalas Vaidotas Ilgius. Programai taryba sausio pabaigoje pritarė po pateikimo, tačiau, anot V.Ilgio, ją komisijoje nuspręsta papildyti keliomis reikšmingomis dalimis.