„Paslaugų kainos kyla jau porą metų, todėl kad kyla pragyvenimo lygis ir kyla žmonių pajamos. O žmonių pajamų kilimas, viena vertus, - būtinybė mokėti didesnius atlyginimus tiems, kurie paslaugas teikia, ir tai didina paslaugų savikainą. Antra vertus, tai yra ir mokios paslaugos didėjimas. Tai šitie faktoriai ir lemia, kad pastaruosius metus Lietuvoje paslaugos (jų kainos - BNS) auga pastoviu greičiu apie 2 proc.“, - trečiadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė R.Šadžius.
Statistikai, stebintys 100 prekių ir paslaugų kainas, sako, kad pastaruoju metu stebima paslaugų kainų didėjimo tendencija. Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja Nadiežda Alejeva pirmadienį negalėjo pasakyti, kodėl jos brangsta.
Kovą 5,4 proc. pabrango restoranų, kavinių paslaugų, 13,8 proc. - būsto nuomos kainos, po 1 proc. - vyriškų batų pakalos pakalimas, vištienos kebabas išsinešti ir juoda kava kavinėje. Nė viena paslauga kovą, palyginti su vasariu, neatpigo.
Šių metų sausį 5,7 proc. pabrango kino teatro bilietai, 3-4 proc. - vyrų ir moterų modelinis kirpimas.
Visų paslaugų kainos per metus išaugo 3,2 proc., o vien kovą - 0,2 procento.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.