• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie Generalinės prokuratūros vykstančio piketo dalyviai ragina generalinį prokurorą Darių Valį kuo greičiau atleisti morališkai ir profesionalai susikompromitavusius prokurorus Justą Laucių ir Mindaugą Dūdą.

REKLAMA
REKLAMA

Tautos ateities forumo organizuotos akcijos dalyviai taip pat reikalauja pradėti ikiteisminį tyrimą minėtų prokurorų atžvilgiu, nes jie, piketuotojų nuomone, galbūt tendencingai ir aplaidžiai veikė tirdami žuvusio Valstybės saugumo departamento pareigūno Vytauto Pociūno ir terorizmu kaltinamos klaipėdietės Eglės Kusaitės bylas. Be to,  M.Dūda nutraukė ikiteisminį tyrimą buvusių VSD vadovų atžvilgiu.

REKLAMA

Tautos ateities forumo vadovas Algimantas Matulevičius pateikė ir daugiau reikalavimų. „Būtina paskirti moraliai ir profesionaliai nesusikompromitavusį prokurorą atstovauti E.Kusaitės byloje ir bylą teisme nagrinėti viešai. Nutraukti bet kokį papildomą ir tendencingą E.Kusaitės  persekiojimą. Pradėti ikiteisminį V.Pociūno šmeižto ir  išsiuntimo iš Lietuvos aplinkybių tyrimą ir kaltų patraukimą baudžiamojon atsakomybėn. Pradėti ikiteisminį tyrimą dėl operatyvinės informacijos apie E.Kusaitės galimą susisprogdinimą Maskvos metro, paviešintą dienraštyje „Lietuvos rytas“.   Pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tiesioginio VSD ir prokurorų bendradarbiavimo su Rusijos FST ir jų dalyvavimą Lietuvos pilietės tardyme. Išsamiai ištirti  VSD dalyvavimą E.Kusaitės  istorijoje ir galimą faktų tendencingą pateikimą prokuratūrai bei teismui. Prokuroras D. Valys, paskirtas prezidentės Dalios Grybauskaitės, žadėjo reformas prokuratūroje, žadėjo, kad prokurorais bus galima pasitikėti. Dabar gera proga žodžius paversti darbais“, - portalui „Balsas.lt“ dėstė A. Matulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat reiškė įsitikinimą, kad Lietuva virsta policine valstybe bei piktinosi Seimo priimtu Operatyvinės veiklos įstatymu, supaprastinančiu teisines galimybes vykdyti piliečių elektroninį sekimą.

Europos Komisijos (EK) duomenimis, Lietuvoje per metus slaptai klausomasi 85 tūkst. privačių pokalbių. Už Lietuvą gerokai daugiau gyventojų turinčiose Suomijoje ar Vokietijoje šie skaičiai siekia atitinkamai 4 tūkst. ir 12 tūkstančių.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų