„Ši vasara, kaip ir praėjusi vasara, yra kritinis laikotarpis, kuris turėtų būti skirtas Vyriausybės, SAM, visų institucijų pasirengimui rudens laikotarpiui. Todėl, kad matome naujas atmainas, kurios plečiasi kitose šalyse. Turime pabaigti vakcinavimo procesą“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo S. Krėpšta.
Jo teigimu, Lietuvoje bent viena vakcinos doze paskiepijus jau 50 proc. suaugusių asmenų, vakcinacijos tempus reikia dar didinti.
„Labai svarbu, įvykdžius vakcinavimą tų asmenų, kurie norėjo skiepytis, pasiekus 50 proc. suaugusių vakcinuotų žmonių, šiuo metu prasideda kritinis laikotarpis, kaip dar paskiepyti 20–25 proc., kurie abejoja dėl vakcinų ar yra nusiteikę šiek tiek pasvarstyti ar pasiskiepyti vėliau“, – sakė prezidento patarėjas.
Ji svarsto, kad asmenis, kurie dar abejoja dėl vakcinacijos nuo COVID-19, reikia papildomai šviesti ir informuoti.
„Šiuo metu kritinis laikotarpis pagerinti komunikaciją su šia visuomenės grupe, atsakyti į jiems kylančius klausimus, padidinti jų pasitikėjimą valdžios institucijomis ir pakviesti juos pasiskiepyti. Komunikavimo, informavimo priemonės yra vienos iš kritinių“, – pažymėjo S. Krėpšta.
Užfiksavo pavojingą atmainą
Lietuvoje praėjusią savaitę aptikti iš viso trys indiškosios COVID-19 atmainos atvejai. Vadinamojo Delta varianto atvejai aptikti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro laboratorijoje tirtuose ėminiuose.
Delta atmaina nustatyta į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje. Jis į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 dieną ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi.
Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 12 tūkst. 220 ėminių sekoskaita, aptikti 8268 britiškosios atmainos atvejai, 13 Pietų Afrikos (Beta) atvejų, 211 Anykščiuose aptiktos, šeši Gama ir trys Delta viruso atmainos atvejai.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Delta atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų.