„Jau daugiau nei 15 metų girdime, kad smulkiojo verslo atstovai ombudsmeną matytų kaip rimtą pagalbininką. Ombudsmenas galėtų tirti smulkaus ir vidutinio verslo skundus dėl tam tikrų institucijų, kitų įmonių veiksmų, taip pat padėtų užtikrinti, kad verslo sąlygos nebūtų ribojamos, leistų mažoms įmonėms išlikti lygiavertėmis ginčuose su gerokai didesniais subjektais“, – Prezidentūros pranešime trečiadienį cituojamas G. Nausėda, Kupiškyje susitikęs su vietos verslo atstovais.
Jo teigimu, sprendimas įsteigti ombudsmeno instituciją „atitiktų tarptautinę praktiką ir gerovės valstybės kryptį“.
Diskusijoje su Kupiškio rajono verslininkais G. Nausėda pabrėžė, kad smulkaus ir vidutinio verslo svarbą šalies ekonomikai. Jo teigimu, šios sritys apima beveik visas Lietuvos įmones, kuriose dirba trys ketvirtadaliai šalies darbuotojų, sukuriama du trečdaliai Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP).
Įsteigti smulkaus ir vidutinio verslo ombudsmeną sekant Lenkijos pavyzdžiu Seimo Ekonomikos komitetas siūlė pernai, jo nariai taip pat domėjosi šios institucijos veikla kaimyninėje šalyje.
Ombudsmenas yra pareigūnas, įgaliotas tirti biurokratizmu nepatenkintų fizinių ar juridinių asmenų skundus, kontroliuoti jam priskirtos srities institucijų veiklą.