Kalbėdamas apie Varšuvos siūlymą sukurti „ginkluotųjų pajėgų saugomą“ NATO taikos misiją Ukrainai padėti, G. Nausėda žurnalistams trečiadienį teigė, jog „šiandien mes turime būti atviri visiems pasiūlymams, kokie iš pirmo žvilgsnio sunkiai įgyvendinami jie beatrodytų“.
„Juo labiau, kad mes matome, kad humanitarinio koridoriaus klausimas yra sunkiai sprendžiamas. Galime mes, aišku, kalbėti ir apie žydruosius šalmus ir apie kitus dalykus, bet vis dėlto turime pripažinti, kad čia kalbame apie mandatą, įgaliojimus, apie pasiryžimą užtikrinti humanitarinių koridorių egzistavimą“, – sakė G. Nausėda.
„Jeigu tai nėra įmanoma atlikti tradicinėmis formomis, galime kalbėti ir apie netradicines formas, nes šiandien susiduriame su humanitarine katastrofa dėl vienos iš pusių nepasirengimo, arba nenoro, arba net atviro tyčiojimosi iš žmonių, suvokiant, kad jų padėtis tokiuose miestuose kaip Mariupolis yra tragiška“, – pridūrė jis.
Lenkijos vicepremjeras Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) antradienį viešėdamas Kijeve paragino NATO ar dar didesniu tarptautiniu formatu sukurti taikos misiją Ukrainai padėti, pabrėždamas, kad tai „negali būti neginkluota misija“.
J. Kaczynskio teigimu, tokia misija teiktų humanitarinę pagalbą, siektų taikos, bet kartu ir būtų saugoma ginkluotųjų pajėgų.
Rusijai prieš tris savaites Ukrainoje pradėjus karą, Charkive, Mariupolyje ir kai kuriuose kituose apsiaustuose miestuose pranešama apie itin sudėtingą humanitarinę situaciją, stringančią pagalbą.
Kijivas praneša, kad Rusija nesilaiko susitarimų dėl humanitarinių koridorių nuolat apšaudydama bandančius išvykti civilius.