• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentą jau šiemet rinksime ir internetu

Seimas neeilinėje sesijoje ketina palaiminti elektroniniam balsavimui reikalingas įstatymų pataisas

Nors anksčiau buvo numatyta, kad šią savaitę plenariniai posėdžiai nebus rengiami, antradienio vidurdienį parlamentarai rinksis į neeilinę Seimo sesiją. Jos darbotvarkėje vienas klausimas – dėl balsavimo internetu.

Nors anksčiau buvo numatyta, kad šią savaitę plenariniai posėdžiai nebus rengiami, antradienio vidurdienį parlamentarai rinksis į neeilinę Seimo sesiją. Jos darbotvarkėje vienas klausimas – dėl balsavimo internetu.

REKLAMA

„Norime, kad jau šį gegužį vyksiančiuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose rinkėjai galėtų balsuoti internetu, todėl neeilinės sesijos darbotvarkėje skubos tvarka svarstysime ir, tikiuosi, priimsime visus tam reikalingus įstatymų pakeitimus“, – naujienų portalui balsas.lt sakė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas.

Seimo vicepirmininko teigimu, tam, kad rinkėjai galėtų balsuoti internetu, reikėjo pataisyti įstatymus, tačiau žengti šio žingsnio politikai vis nesiryždavo.

„Tačiau šiandienos realijos tokios, kad norėdami didesnio piliečių aktyvumo turime pagaliau tam ryžtis. Balsavimas internetu sudarys galimybę dalyvauti rinkimuose ir aktyviems jauniems žmonėms, kurie studijuoja ar dirba ne Lietuvoje, ir su reikalais į kitas šalis išvykusiems mūsų tautiečiams“, – į klausimą, kodėl tiek metų delsus dabar skubama, aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pridūrė A. Sysas, institucijoms, kurios turės parengti visas būtinas organizacines ir technines priemones, teks gerokai pasistengti, kad spėtų baigti parengiamuosius darbus. „Tačiau šie darbai jau seniai vyksta, nes techninių balsavimo internetu sistemos reikalavimų projektas buvo parengtas prieš kelerius metus“, – sakė jis.

REKLAMA

Balsas.lt primena, kad apie galimybę balsuoti internetu intensyviai kalbama maždaug nuo 2007 metų. Maždaug tiek pat laiko vyksta ir parengiamieji darbai. Dabartinė vyriausybė savo programoje yra numačiusi užtikrinti elektroninio balsavimo per įvairius rinkimus ir referendumus galimybę, tačiau būtinas teisines, organizacines ir technines priemones buvo numatyta sukurti tik 2016 metų antrąjį ketvirtį.

Įgyvendinant balsavimą internetu, reikia išspręsti kelias problemas. Tarp jų – balsavimo slaptumo užtikrinimas, pasitikėjimo internetine sistema didinimas, skaitmeninės atskirties pagal piliečių amžių, interneto prieinamumą ir kitus rodiklius faktoriaus eliminavimas ir pan.

Kiek kainuotų balsavimo internetu įvedimas, portalo balsas.lt žurnalistams nepavyko sužinoti, tačiau anksčiau VRK yra užsiminusi, jog sistemos įdiegimas gali kainuoti kelis milijonus litų.  

Ši naujiena buvo balandžio 1-osios pokštas!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų