• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant didžiosioms metų šventėms, parduotuvėse būriai tėvelių su nerimu ieško, kas šiemet yra geidžiamiausias vaikų žaislas.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, parduotuvėse būriai tėvelių su nerimu ieško, kas šiemet yra geidžiamiausias vaikų žaislas.

REKLAMA

Pardavėjai atsako, kad klasikiniai žaislai vis dar lieka populiarūs, tačiau ir kaina jų nemenka – už konstruktoriaus rinkinį gali tekti pakloti ir virš 500 eurų. Lentynas papildė ir įvairiausi interaktyvūs žaidimai – vaikštinėjantys pliušiniai gyvūnai, kartais didesni net ir už patį vaiką.

Tiesa, specialistai atkreipia dėmesį, kad ne visada geriausia tai, kas brangiausia, o vaikui šventinę nuotaiką kuria santykiai ir tarpusavio ryšys.

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose. 

Kalėdų laukiantys Ona ir Jokūbas rašo laiškus Kalėdų Seneliui ir pasakoja, ko norėtų Kalėdoms. 

„Dėlionės ir tapybos rinkinio“, – sako Ona. 

O Jokūbas norėtų pulteliu valdomo lenktyninio automobilio, ir ne bet kokio.

„Turėtų būt geri, dideli amortizatoriai, storos ir didelės padangos, na ir gal varikliai apačioje“, – vardija berniukas. 

REKLAMA
REKLAMA

Žaislų parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių šokančių, grojančių, šaudančių ir mirgančių žaislų – prekybininkai Kalėdų laikotarpiui ruošėsi iš peties. Pardavėjai pastebi, yra tokių žaislų gamintojų, kurių gaminiai niekada neišeina iš mados.

REKLAMA

„Hot Wheels'ai“, „Barbės“, tai čia labai populiarūs žaislai. Be abejo, „LEGO“, tai jau tikrai nesenstanti klasika“, – pasakoja žaislų pardavėja Agnė. 

Siūlo pasigaminti savo žaislą

Visgi už kokybę ir žinomą prekės ženklą tenka susimokėti: populiariausi konstruktoriaus rinkiniai gali kainuoti net ne kelias dešimtis, o ir virš 500 eurų. Taip pat labai greitai populiarėja ir įvairios naujovės: interaktyvūs ir įtraukiantys žaislai. Jie gali kainuoti iki 100 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai perka antis, iš kurių išsirita kiaušiniai. Po to gali stebėti tą visą procesą, kaip antytės paskui laksto“, – sako žaislų pardavėjas Benas. 

O ir naujovės jau pasiekė parduotuves: Amerikoje sparčiai populiarėjantis interaktyvus užsiėmimas – parduotuvėse siūloma pasigaminti savo individualų pliušinį žaislą.

Pirmiausia žaisliukas pripučiamas kamšalo ir įgauna formą. Tuomet žaislas gali būti papildomas pasirinktais atributais: įrašomas garso įrašas, kuris groja paspaudus, kvapai, plakančios ir šviečiančios širdelės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išsirinkus širdelę, mes ją papurtom, pašildom, atliekam širdies ceremoniją, kuri yra svarbi“, – teigia pardavėjas. 

Galiausiai į vaikučio rankas jau keliauja originalus, susiūtas, pasirinktais rūbeliais aprengtas žaisliukas, kuris net turi savo gimimo liudijimą.

Originalumui ribų nėra: žaislų parduotuvėse galima išvysti įvairiausių įdomybių, kurios tikrai privers kilstelėti antakius. 

REKLAMA

Padeda sukurti ryšį

Specialistė sako, kad žaislai yra labai svarbi vaiko raidos dalis, tačiau ne visada reikia būtinai vaikytis mados.

„Ne brangiausi žaislai yra geriausi žaislai. Buvimas kartu su vaiku ir pažaidimas ar stalo žaidimų, ar pagaminimas netgi mažos lėlytės“, – tikina ergoterapeutė Justina Tamošunienė. 

Specialistė sako, kad norint išrinkti vaikui žaislą, kuris jam būtų ypatingas ir mėgstamas, reikia atsižvelgti į jo pomėgius ir interesus.

REKLAMA

„Tai nėra tiktai užimtumo priemonė. Tai yra jų netiesioginė kalba. Ir mes, stebint vaiko žaidimą, matome, kas jam svarbu, kas aktualu“, – kalba ergoterapeutė. 

O pats žaislas – vaiko komunikacijos priemonė, galinti padėti sukurti išskirtinį ryšį.

„Dažnai per tą žaislą vaikas išreiškia savo jausmus ir gali papasakoti mums, kaip jam sekėsi darželyje, pavyzdžiui“, – sako Justina Tamošunienė. 

Pasak specialistų, svarbiausia ne pats dovanojamas daiktas, o laikas kartu, kuris leidžia vaikui jaustis saugiam savo artimiausioje aplinkoje.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų