„Šuniukų negalima pakeisti, grąžinti ar padėti į spintą, jei kalėdinė dovana netinka“, – sako Hughas Gentas, „Dogs Australia“, skatinančios atsakingą šunų laikymą, prezidentas.
Ragina nedovanoti augintinių Kalėdoms
„Vyrauja klaidinga nuomonė, kad naminiai gyvūnai yra puikios kalėdinės dovanos, nors iš tikrųjų taip nėra. Žinoma, labai smagu matyti žmogaus veidą, kai jis pirmą kartą pamato savo „dovaną“, bet kai emocijos išblėsta ir susiduriama su realybe, dažnai tai būna visai kita istorija.
Atminkite, kad dovanojate įsipareigojimą – ir turite būti tikri, kad dovanos gavėjas galės pasirūpinti šunimi ne tik pačioje pradžioje, bet ir daugelį ateinančių metų. Šunims reikia įsipareigojimų: jų priežiūra priklauso nuo mūsų 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, jiems reikia daug judėjimo ir dėmesio“, – pridūrė jis.
Taip pat labai svarbu, kad žmogus pats išsirinktų savo šunį, jei jis jo nori, o ne gautų dovanų tą, kuris, jūsų manymu, bus tinkamas, rašo clarencevalleynews.com.au.
Šunys yra ilgalaikis įsipareigojimas
Šuns turėjimas yra labiau atsakomybė nei dovana. Jiems reikia ne tik daug priežiūros ir dresiravimo, bet ir nemažai išlaidų. Norint turėti šunį, reikia laiko ir įsipareigojimo. Vidutiniškai šunys gali gyventi iki 13 metų ir ilgiau.
Šuns priežiūra reikalauja daug laiko
Šuo nėra papuošalas, kurį galima palikti kieme, ar žaislas, su kuriuo galima žaisti, kol nusibosta. Jiems reikia dėmesio, meilės, dresiravimo ir judėjimo.
Šuns turėjimas gali atsieiti brangiai
Šuniui reikia maisto, žaislų, kelionių pas veterinarą, vaistų, gyvūnų draudimo, dresiravimo, atostogų maitinimo, šukavimo ir kt. Tai kasmet gali atsieiti nemenką sumą pinigų.
Ar esate tikras, kad jie nori šuns?
Jie gali būti alergiški šunims, neturėti laiko ar kantrybės rūpintis šunimi, negali sau leisti rūpintis šunimi, daug keliauja, o gal net nemėgsta šunų!
Galite netyčia nusipirkti šunį iš nelegalių veisėjų
Jei jus jaudina mintis Kalėdų dovanai įsigyti šuniuką, gali būti, kad netyčia įsigysite ne iš teisėto, gerą reputaciją turinčio veisėjo, o iš nelegalių veisėjų.
„Nelegalūs veisėjai paprastai turi daugiau šuniukų, kuriuos galima įsigyti, nes jų veisiama labai daug, tačiau tai turi savo kainą.
Dažnai šie šuniukai būna prastai socializuoti ir jiems gresia daugiau sveikatos problemų. Jų tėvai laikomi prastomis sąlygomis, o „verslo“ savininkai neskiria dėmesio šunų gerovei. Šuniuką reikėtų pirkti iš registruoto veisėjo“, – sako Hughas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!